Birgitta festivali alguseni on jäänud vaid kümme päeva!

Augustiöö sumedus. Mere lähedus. Klassikaline muusika. Meeldivad inimesed. Keskaegsed kloostrimüürid. Hämaruses süüdatud tõrvikud. Kunstnikud kogu maailmast. See kõik kõlab kokku nagu imeline unistus. Kuid see on reaalsus, see on Birgitta Festival!

Pilt: Scanpix

Birgitta festivali alguseni on jäänud vaid kümme päeva!

Augustiöö sumedus. Mere lähedus. Klassikaline muusika. Meeldivad inimesed. Keskaegsed kloostrimüürid. Hämaruses süüdatud tõrvikud. Kunstnikud kogu maailmast. See kõik kõlab kokku nagu imeline unistus. Kuid see on reaalsus, see on Birgitta Festival!

Juba kolmeteistkümnendat aastat järjest toob Birgitta Festival Pirita kloostri iidsete müüride vahele kokku muusikateatrisõbrad üle kogu Eesti ja kaugemaltki. Rahvusvahelise haarde ja kõrge kunstilise taseme saavutanud Birgitta Festival on endale aastatega kasvatanud lojaalse püsipubliku, kes kaardistab oma suvised kultuurielamused just Birgittal nähtu ja kogetu põhjal. 

Teist korda pälvis festival tänavu mais Euroopa festivalide kvaliteedimärgi – EFFE Labeli (Europe For Festivals, Festivals For Europe), mis omistatakse festivalidele, mis paistavad silma mitmekülgse ja kõrge kunstilise taseme poolest ning on pälvinud nii kohalike ekspertide kui ka rahvusvahelise žürii kiitva hinnangu. Tänavu saabuvad Birgitta Festivali kajastama viie välisriigi ajakirjanikud ja osalevaid riike on üksteist. 

Nii kodu- kui rahvusvahelisi muusikateatreid ühendav Birgitta Festival esindab taaskord muusikažanrite laia spektrit, pakkudes vaatamiseks-kuulamiseks nii klassikalises kui modernses võtmes lavastatud oopereid, ballette ning juba traditsiooniks kujunenud omaproduktsiooni lavastatud oratooriumi näol.

Tänavuse Birgitta Festivali kaugeim  külaline on English Touring Opera, kes toob külakostiks ooperiklassika kullafondi kuuluva Giacomo Puccini "Tosca"; sellele otsekui vastukaaluks jõuab lavale Anu Lambi julge ja provotseeriv nägemus Giuseppe Verdi "Traviatast". Joseph Haydni imekauni helikeelega oratooriumist "Aastaajad" saab lavastaja Ran Arthur Brauni käe all suurejooneline ja peadpööritavate trikkidega vürtsitatud võimas vaatemäng; balletisõprade südant rõõmustavad aga kindlasti Läti Rahvusballeti lühiballettide õhtu "Boléro…" ning maailma esimene Astrid Lindgreni lastejutustuse "Väikevend ja Karlsson katuselt" ainetel valminud kogupereballett "Karlsson lendab…".

TÄNAVU ESIMEST KORDA…

-    alates 2017. aastast on kõik järgnevad festivalid pühendusega maestro Eri Klasile

-    alates 2017. aastast on festivaliprogrammi lülitatud kogupereetendus

-    alates 2017. aastast alustasime koostööd heategevusfondiga "Aitan lapsi", mille raames saab tänavu võimaluse vaadata etendust "Karlsson lendab…" 500 Eesti lastekodude ja vähekindlustatud perede last    

-    alates 2017. aastast läks käima Tartu-Tallinn festivalibuss

-    esmakordselt saab üks eesti ooperisõber võimaluse kandideerida festivali lavastuses kõrvalosatäitja rolli

BIRGITTA FESTIVALI PROGRAMM:

R, 4.08   kl 19  festivali omaproduktsioon: J. Haydn, lavastatud oratoorium " Aastaajad".

L, 5.08   kl 19  festivali omaproduktsioon: J. Haydn, lavastatud oratoorium " Aastaajad".

T, 8.08   kl 19   G. Verdi ooper "Traviata".   

R, 11.08 kl 19   G. Puccini ooper "Tosca".

L, 12.08 kl 15 ja 19  J. Karlsonsi kogupereetendus "Karlsson lendab..."

P, 13.08  kl 19   M. Mussorgski / M. Ravel balletiõhtu "Boléro... "

Laadimine...Laadimine...