Botaanikaaed tutvustab Eestis kasvavaid viinamarju ja arbuuse

Asjatundjad õpetavad loengutes kasvatama Eestis arbuuse, meloneid ja viinamarju ning ka koduveini valmistama.

Pilt: Scanpix

Botaanikaaed tutvustab Eestis kasvavaid viinamarju ja arbuuse

Asjatundjad õpetavad loengutes kasvatama Eestis arbuuse, meloneid ja viinamarju ning ka koduveini valmistama.

Botaanikaaed korraldab Saare-Tõrvaaugu aiandi ja Pruuli-Kaska taluga 8.-10. septembrini Eestis kasvanud viinamarjade näituse. Näituse kuraator Krista Kaur selgitas, et tänasest pühapäevani on kõigil huvilistel võimalik küsida ka konsultatsioone oma ala spetsialistidelt. Üle 20 aasta viinamarju, arbuuse ning meloneid kasvatanud Harri Poom õpetab Eesti tingimustes neid kasvatama ja MTÜ Eesti Veiniakadeemia koduveini valmistama.

Täna ja homme kella 11-18 ning pühapäeval kella 11-17 on kavas viinamarjade näitus, konsultatsioonid ja müük. Homme kell 12 korraldab MTÜ Eesti veiniakadeemia veinivalmistamise töötoa ja võrdleva degustatsiooni. Saare-Tõrvaaugu aiandi aednik Harri Poom peab kell 13 loengu arbuusi- ja melonikasvatuse võimalustest Eesti oludes ning kell 14 on kavas veiniakadeemia loeng viinamarjade kasvatamisest avamaal. Pühapäeval kell 13 räägib Poom lauaviinamarja kasvatamisest katmikalal. Teemapäevadelt on võimalik kaasa osta viinamarju ja viljapuude istikuid ning koduveini valmistamise tarvikuid.

Kauri sõnul on viinapuu üks iidsemaid kultuurtaimi, mida hinnatakse peamiselt väärtuslike viljade tõttu. Ta lisas, et paljud teadusuuringud on tõestanud viinamarjade positiivset mõju tervisele, näiteks on avastatud, et viinamarjade tarvitamine vähendab riski haigestuda südamehaigustesse ning alandab halva kolesterooli sisaldust veres.

Laadimine...Laadimine...