Click&Grow plaanib siseneda India turule

Lillepotte ja farmitehnoloogiat tootva Click&Grow juhi Mattias Lepa sõnul vaatab ettevõte sihtturuna Aasia riike, käesoleval aastal on plaanis siseneda India turule.

Click&Grow plaanib siseneda India turule

Lillepotte ja farmitehnoloogiat tootva Click&Grow juhi Mattias Lepa sõnul vaatab ettevõte sihtturuna Aasia riike, käesoleval aastal on plaanis siseneda India turule.

"Oleme tugevalt Araabias ja praegu me väga selgelt vaatame Aasia riike, meie selle aasta plaanides on kindlasti sisenemine India turule, sihime ka Jaapanit ja Hiinat," ütles Lepp BNS-ile. "Kasvame ka USA suunal tugevalt, Euroopa on meie jaoks olnud pigem tagasihoidlikum, samas usun, et sel aastal kasvame ka Skandinaavias ja võib-olla mõnes teises Euroopa riigis," lisas ta.

Lepp ütles, et Aasias suhtutakse nende toodetesse soosivalt, kuid seal on ka omad raskused. "Näiteks taimed, mida Aasiasse pakume, peavad olema natuke teise kliima jaoks mõeldud, see toob kaasa raskused sinna sisenemisel," märkis ta.

Click & Grow osaleb kevadel algaval Milano EXPO-l ja seal on plaanis tutvustada just farmitehnoloogiat. "Farmitehnoloogia on alguse saanud meie lillepottidest, keskmes on samuti tark muld, sensorid ja tarkvara. Kui teised tehnoloogiad vajavad ülesseadmiseks pumpasid, palju sensoreid, filtreid, reservuaare, siis meie tehnoloogia ülesseadmine on lihtne, võime ehitada väikseid lillepotte ja eskaleerida selle miljoneid taimi kasvatavaks süsteemiks," ütles Lepp.

"Oleme tugevalt toidusektorisse läinud, siseneme farmidesse ja toidutootmisse, meie tehnoloogia võimaldab toitu kasvatada odavamalt. Praegu otsib maailm tehnoloogiat, millega saaks üles ehitada tuleviku linnafarmid. Tänane tehnolooga, mis on hüdropoonika, on linnafarminduse jaoks liiga kallis," lisas Lepp.  

Lepa sõnul läheb toodangust 99 protsenti ekspordiks. Ettevõte toodab Eestis, kuid võib peagi ka mujal tootmist alustada. "Tõenäoliselt oleme käesoleva aasta jooksul sunnitud ka mujal tootmise käivitama. Teeme seda siis, kui kogused mingis piirkonnas ületavad kindla mahu. Eeldame, et see lainemine esmalt toimub USA poolel," ütles Lepp. "Teistes piirkondades me nii palju kasvanud ei ole, USA on meie jaoks praegu number üks."

Ettevõte plaanib sel aastal Eestis käivet 10 miljonit eurot, lisas Lepp.

Click&Grow on automaatne taimekasvatussüsteem, mis võimaldab sensorite, protsessori ja tarkvara abil taimi kasvatada. Ettevõtte asutati 2010. aastal. Click&Grow käive oli 2013. aastal 1,4 miljonit eurot.

Laadimine...Laadimine...