Creative Gate toob Tallinna põnevaid üritusi

Tegevust alustav loomemajanduse arenduskeskus Creative Gate toob juba PÖFFi ajaks Tallinna maineka Saksa filmikunstniku Uli Hanischi ja korraldab suurejoonelise moelavastuse.

 

Pilt: PÖFF

Creative Gate toob Tallinna põnevaid üritusi

Tegevust alustav loomemajanduse arenduskeskus Creative Gate toob juba PÖFFi ajaks Tallinna maineka Saksa filmikunstniku Uli Hanischi ja korraldab suurejoonelise moelavastuse.

 

Hanisch, kes on tuntust kogunud selliste filmidega nagu "Pilveatlas" ja "Parfüüm: ühe mõrva lugu" ning kelle kujundatud uue telesarja "Babylon Berliin" esimesi osi näitab tänavu ka PÖFF, annab Tallinnas meistriklassi. Üritus leiab aset 28. novembril.

28. novembril toimub Tallinna Kultuurikatlas ka suurejooneline Black Nights Catwalk, kus mood kohtub filmimuusika ja -kunstiga. Avatakse Eesti filmidest pärit kostüümide ja rekvisiitide näitus.

Creative Gate on loomemajanduse arenduskeskus, mis aitab filmitööstuse ja loomemajanduse ettevõtetel leida koostöövõimalusi, avastada uusi turge ja välja töötada innovatiivseid loomingulisi lahendusi, mida oleks võimalik realiseerida rahvusvahelise audiovisuaaltööstuse kaudu.

Praegu arendatakse ka vastavat rahvusvahelist platvormi, mille peamiseks eksportturunduse kanaliks on Industry@Tallinn, mis tänavu toimub 27. novembrist 1. detsembrini.

Lähimas tulevikus peaks valmima veel Michael Pärdi juhtimisel koostatav kataloog, mis tutvustab filmimuusika salvestamiseks sobivaid Eesti kohti ja interpreete. Eesmärk on meelitada siia välismaa produtsente, kes kasutaks meie helistuudioid, kirikuid, orkestreid ja koore. Koostöös Eesti Filmi Instituudiga arendatakse edasi ka Eesti filmitööstust tutvustavat online-portaali www.filmestonia.eu.

Reedel, 27. oktoobril kell 12 korraldab Creative Gate infopäeva, kus tutvustatakse platvormi võimalusi ning kutsutakse sellega liituma. Üritus leiab aset Tallinnas aadressil Parda 6 (4. korrus).

Rohkem infot arenduskeskuse tegevuse kohta leiab aadressilt www.creativegate.ee

Creative Gate´i partnerid on PÖFF, TLÜ filmi- ja meediakool, Eesti Lühifilmi Keskus, Eesti Filmi Instituut, Estonian Fashion Brands Association, Eesti Filmitööstuse Ekspordiliit SA, Eesti Filmikunstiosakonna ja Filmikunstnike Ühendus. 300 000 euroga toetavad projekti Euroopa Regionaalarengufond, Max Factor, Flandria ja Saksa filmikeskus.

 

Laadimine...Laadimine...