Dave Benton: Eurovisiooni võiduks tuleb lobitööd teha

"Usun siiralt, et Eurovisiooni ei võida pelgalt sinna minnes ja lauldes," rääkis Dave Benton, kes 2001. aastal võitis Eurovisiooni koos Tanel Padariga. Bentoni sõnul tuleb teha lobitööd ning panna inimesed end märkama.

Pilt: Scanpix

Dave Benton: Eurovisiooni võiduks tuleb lobitööd teha

"Usun siiralt, et Eurovisiooni ei võida pelgalt sinna minnes ja lauldes," rääkis Dave Benton, kes 2001. aastal võitis Eurovisiooni koos Tanel Padariga. Bentoni sõnul tuleb teha lobitööd ning panna inimesed end märkama.

Benton rääkis TTV saates "Pillimeeste klubi" oma Eurovisiooni võitmise kogemusest ja rõhutas, et vaid laulmisest ei piisa.

"Seda ei võida ainult laval olles, selle võib ära unustada, see ei tööta. Pead rääkima ja tegema lobitööd. Pead olema juba alguses kohal. Inimesed peavad sind märkama," rääkis Benton.

Töö toob võidu

Ta tõi näiteks meie põhjanaabrid soomlased, kellele tõi 2006. aastal võidu rokkansambel Lordi. "Lordi mehed kõndisid terve nädala kostüümides. Kõndisid ringi nagu hullud dinosaurused. Keegi ei näinud neid kostüümita," rääkis Benton.

Eurovisiooni võitja lisas, et ka kuulus "habemega naine" Conchita Wurst, kes viis võidu eelmisel aastal Austriasse, alustas reklaamiga juba oktoobris. Wurst reisis mööda Euroopat ja andis muu hulgas kontserdi ka Tallinnas.

Samuti võib töövõiduks nimetada Ott Leplandi 2012. aasta Eurovisioonil võidetud 6. kohta kauni ballaadiga "Kuula". Peale selle, et karismaatiline ja vokaalselt võimekas Lepland tegi kontsertidel head etteasted, tõlgiti "Kuula" kolme võõrkeelde: inglise ("Hear Me"), hispaania ("Escucha") ja vene ("Слушай") keelde, millega jõuti kindlasti suurema publikuni.

Bentonil on 2001. aasta siiani hästi meeles ning Eurovisioon on osa tema elust. "Kui võidad Eurovisiooni, on see igaveseks."

Eurovisiooni mustrid

Euroopa Ringhäälingute Liit (EBU) kutsus Bentoni Londonisse, et ta räägiks konverentsil "60 aastat Eurovisiooni". Bentoni jaoks oli see muljetavaldav, sest kohtus paljude produtsentide ja heliloojatega. "See on oluline riikide jaoks. Nad räägivad endiselt, et Eesti on esimene Ida-Euroopa riik, kes võitis Eurovisiooni."

Benton rääkis, kuidas aastate lõikes on Eurovisioonil erinevad lood ja mustrid. "Kui ABBA võttis osa Eurovisioonist, muutus kogu võistlus. Kõik uskusid, et Eurovisioon peab olema rootslaste moodi. Et laul peab olema rootslaste moodi. See ei ole tõsi."

Seejärel tuli Iirimaa duett "Rock 'n' Roll Kids". "Stiil muutus jälle. Hakati tegema ballaade ja siis tuli järsku Eesti oma show’ga," ütles Benton ja lisas, et nad tegid Tanel Padariga terve nädala ka reklaami. "Rääkisime lõbusalt, kuidas võidame. Tutvustasime Eestit terve nädala kõigile, rääkisime kõigiga. Kõige tipuks oli meil hea laul."

"Mäletan, et Eesti oli kihlveonimekirjas 1:22-le. See tähendab, et nad panid Eesti viimasele kohale. Nägin inimesi, kes võitsid sel õhtul raha. Terve kaameratiim, helimehed – nad võitsid palju raha. See oli hea mõte," meenutas Benton 14 aasta taguseid sündmusi.

Laadimine...Laadimine...