Debüteerib Kram teatristuudio noortenäidendiga "Tahan, ei taha"

Von Glehni teatris etendub pisut vähem kui nädala pärast, 8. veebruaril, KRAMteatri debüütlavastus "Tahan, ei taha". Etendust, mis on dramaturgiast heli- ja lavastustööni loodud noorte teatrihuviliste poolt, on oodatud vaatama kõik, kel isu natuke teistsuguse teatrielamuse järele.

Pilt: Scanpix

Debüteerib Kram teatristuudio noortenäidendiga "Tahan, ei taha"

Toimetaja: Dmitri Povilaitis

Von Glehni teatris etendub pisut vähem kui nädala pärast, 8. veebruaril, KRAMteatri debüütlavastus "Tahan, ei taha". Etendust, mis on dramaturgiast heli- ja lavastustööni loodud noorte teatrihuviliste poolt, on oodatud vaatama kõik, kel isu natuke teistsuguse teatrielamuse järele.

"Tahan, ei taha" on lugu muutustest ja muutmistest ning kuidas muutus mõnikord ootamatult vähemuutev olla võib. Tegu ei ole hariliku noortelavastusega, mis teismeliste igapäevastest probleemidest jutustab. "Tahan, ei taha" käsitleb saatust ning elufilosoofiat üldisemalt.

Lavale astuvad Anette Pärn, Diana Drobot, Maarja Tosin, Roberta Vaino, Samuel Koppel, Tõnis Sarap.

Dramaturg: Anna Laura Alamets

Lavastaja: Kirke Tuul

Trupijuht: Maria Goldrin

Kunstnik: Rebecca Norman

Lavatus jutustab lihtsa loo sügavama eksistentsiaalse mõtiskluse taustal. Peategelane Lee (Maarja Tosin) leiab, et on sattunud parandamatusse olukorda ja on valmis kõigeks, et seda muuta. Saanud oma hea sõbranna Anni (Roberta Vaino) nõusse, võtab Lee eesmärgiks oma saatus ümber kirjutada, et muuta suhteid Karliga (Samuel Koppel). Mida Lee aga ei näe, on see, et ta pole ainus, kes selles loos end muuta soovib. Karli kunagine tuttav Marta (Anette Pärn), salapärane Lumi (Diana Drobot) ning Anni uus silmarõõm Roland (Tõnis Sarap) on kõik omaviisi Lee loosse põimitud ning hoiavad lugu kangekaelselt omas kursis.

"Näitemängu üheks põhiliiniks on saatus ja muutused. Tihti on meil kahetsedes soov minna ajas tagasi ja öelda või käituda hoopis teisiti, kui juba tehtud. Kogemusest teaksime nüüd hiljem küll, kuidas oleks tulnud reageerida ja mida öelda, kuigi kas see muudaks enam midagi? Lõppude lõpuks oleks lahendus sama, sest isegi kui meie relvad on erinevad, jääb tehnika, millega võitleme ikka samaks," kirjeldab lavastust dramaturg Anna Laura Alamets.

"Meie projekti eesmärgiks on innustada noori kunstihuvilisi oma loomet julgemalt avaldama, toetada noorte initsiatiivi otsida neid kimbutavatele küsimustele kindlasti vastuseid," lisab ta.

KRAM teatristuudio ellukutsujateks on Kirke Tuul, kes on varasemalt lavastanud mitmeid teatritükke ("Romeo ja Julia" 2015, "Lumeeit" 2017), juhendanud Loo Keskkooli näiteringi ja osalenud ise mitmetes projektides näitlejana; Anna Laura Alamets, kes on lavastanud näidendeid KutiMuti teatristuudios, juhtinud koolitelevisiooni ja kirjutanud kirjandusarvustusi Kaktusesse ja Müürileht ning Maria Goldrin, kes Maria Goldrin, kes on osalenud mitmetel kursustel Londonis, loonud 3 lühifilmi ning sel suvel teinud Vabaduse väljakul 4-tunnise performance Eesti haridussüsteemi edendamiseks.

"KRAMteater loodi, et teha midagi uut, huvitavat... mitte tingimata midagi sellist, mida pole varem tehtud, vaid midagi sellist, mida julgetakse teha üsna vähe ja kui tehakse, siis vaikselt ja omaette. Teater, mis võtab riske, teeb asja kirega, sõltub vähe välistest faktoritest ja samas ei võta iseennast liiga tõsiselt. Maailmas, kus motivaatoriteks on enamasti raha, sotsiaalne staatus ja teiste inimeste arvamus, on kohati keeruline teha midagi, mis tuleb otse südamest ja ilma tagamõteteta, kunst lihtsalt kunsti pärast. Teater ei saa eksisteerida ainult kõrgklassika kujul, mõnikord on see midagi väga lihtsat, isegi primitiivset. KRAMteater ei ole ega isegi ei püüa olla klassikaline teater, ning see annab meile vabaduse teha otsuseid, millele teatrimaailmas kohati viltu vaadatakse. See vabadus on andnud võimaluse anda endast kõik, et lavale tuleks autentne teos, ehtsate emotsioonidega.

Lühend KRAM tähendab Kogu Rahvale, Armastusega, Meie. See väljendab kõige otsesemalt seda, mille poole KRAMteater sihib: oma inimestelt oma inimestele, armastades andmist." - Kirke Tuul.

Laadimine...Laadimine...