Eakad üliõpilased said lõputunnistused

Kesklinna Seenioride Ülikooli õppeaasta pidulikul lõpetamisel anti täna lõputunnistus ligi neljasajale eakale õppurile.

 

Pilt: Scanpix
Haridus Pere

Eakad üliõpilased said lõputunnistused

Kesklinna Seenioride Ülikooli õppeaasta pidulikul lõpetamisel anti täna lõputunnistus ligi neljasajale eakale õppurile.

 

Kokku sai hooaja jooksul Hopneri majas toimunud 30 eestikeelsest loengust osa 170 eesti õppekeelega eakat kuulajat, venekeelsetest loengutest aga 261 inimest. Õppetöö toimus alates septembrist loengute, vestluste ja õppekäikude vormis igal kolmapäeval nii eesti kui vene keeles ja oli osalejatele tasuta.

Kesklinna vanema asetäitja Helen Lausma-Saar õnnitles lõpetajaid ja kutsus neid jätkama õpinguid ka järgmistel aastatel. „Pidev õppimine on omamoodi püüd täiuse poole, kuid õnneks pole selleni kunagi võimalik jõuda. Seetõttu jätkate kindlasti meie ülikoolis ning jagate oma rohkeid teadmisi ja elukogemust ka järgmiste põlvedega,“ ütles Lausma-Saar.

Pidulik lõpuaktus Vabaõhumuuseumi Kolu kõrtsis möödus samuti õppimise tähe all – seekord tutvuti rahvapillide ja -muusikaga Jaagup Kippari juhendamisel.

Tänavuse õppeaasta populaarsemad olid Hopneri maja juhataja Anne Velti sõnul tervise- ja kultuuriloengud. Veel sai kuulata oma valdkonna parimaid asjatundjaid kõnelemas ajaloo, psühholoogia, tervise ja riigiteaduse teemadel. Eestikeelsete kuulajate tänu pälvisid Tallinna kohvikute lugu tutvustanud ajaloolane Edith Ulm, Hiina meditsiinist rääkinud dr Rene Bürkland, Riina Vanhanen loenguga teatri- ja filmikostüümidest, Alice Pehk muusikateraapiast, samuti esmaabiarst Jevgeni Kljujev, TÜ geragoogika teadur Tiina Tambaum, kultuuriloolane Loone Ots, notar Priidu Pärna jmt.

Venekeelsete loengutega pakkusid uusi teadmisi Tallinna ajaloost Natalja Saal, Maria Smorževskihh-Smirnova, Eha Kraft, Irina Svidlov ja Eduard Paul Kohlhof. Psühholoogialoenguid pidasid Jelena Matvejeva, Galina Värinen ja Tatjana Ehatamm. Terviseteemadel rääkisid Olga Sadikova, Andrei Borissov, Arkadi Popov, Katerina Pesotski ja Irina Soldatova. Riigiteaduste alal harisid kuulajaid ETV+, SA Innove ja kultuuriministeeriumi esindajad, samuti Riigikogu liige Mihhail Korb, kes oli kunagi linnaosa vanemana ka Kesklinna Seenioride Ülikooli algataja.

Uus õppeaasta Kesklinna Seenioride Ülikoolis algab eeloleval sügisel. 

Laadimine...Laadimine...