EAS: 2016 oli Eesti turismisektoris läbi aegade parim aasta

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) turismiarenduskeskuse direktori Tarmo Mutso sõnul oli aasta 2016 Eesti turismisektoris läbi aegade parim aasta.

Pilt: Scanpix

EAS: 2016 oli Eesti turismisektoris läbi aegade parim aasta

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) turismiarenduskeskuse direktori Tarmo Mutso sõnul oli aasta 2016 Eesti turismisektoris läbi aegade parim aasta.

"Ületasime isegi Euroopa turismi keskmise kasvu, mis on tõesti suurepärane tulemus," ütles Mutso pressiteates BNS-ile. Kui Eesti turismi kasv oli 7 protsenti, siis Maailma Turismiorganisatsiooni (UNWTO) esialgsetel andmetel kasvas 2016. aastal välisreiside arv Euroopasse 2 protsenti ning reiside arv Kesk- ja Ida-Euroopasse 4 protsenti.

Mutso sõnul näitavad Eesti rekordtulemused kindlasti nii üldist mentaliteeti tarbimiseelistustes kui ka Eesti turismisektori pühendunud tööd. "Paljudes maailma riikides peavad inimesed oluliseks asjade tarbimist piirata, ent elamuste arvelt kokku ei hoita. Eesti turismiettevõtjad, -sihtkohad ja -turundajad on teinud head tööd ja veennud, et häid elamusi tasub tulla otsima just meilt," lisas Mutso.

"Seoses Euroopa Liidu eesistumisega on meid ka ees ootamas väga oluline periood, mil Eestil on võimalus end positiivselt paljude oluliste inimeste mällu söövitada," ütles Eesti Hotellide ja Restoranide Liidu tegevjuht Maarika Liivamägi. Sektori üheks võtmeküsimuseks käesoleval aastal on Liivamägi sõnul ka see, et enamik välisturiste ei jõua Tallinna kesklinnast kaugemale.

Eesti Turismifirmade Liidu presidendi Külli Karingu sõnul oli Eesti turismisektori jaoks mullu hea aasta just sellepärast, et kasvasid pea kõik turud, nende seas ka kaugemad ning keerulisemad välisturud, kuhu tehtud investeeringud vilja kandsid. "Ei tasu siiski unustada, et globaalsel turismiturul oleme endiselt väga tihedas konkurentsis teiste mainekate sihtkohtadega ja peame eristumiseks tugevat tööd jätkama, sest trendid muutuvad väga kiiresti ja kõik maailma riigid võistlevad turistide pärast," lisas Karing.

Peamistest sihtturgudest toetas kasvu absoluutnumbrites kõige enam Soome turg, mis jõudis samuti uue rekordini. Soome turiste ööbis mullu Eesti majutusettevõtetes ligi miljon. Soomlaste ööbimised kasvasid arvuliselt kõige rohkem Tallinnas, ent ööbimisi lisandus ka Pärnu linnas ja maakonnas, Harjumaal ja mõnevõrra ka Tartus.

Saksamaa turistide arv pöördus pärast väikest langust 2015. aastal uuesti kasvule ja jõudis koguni uue tipptulemuseni. Oluline on märkida, et võrreldes kõigi teiste välisturistidega reisivad Saksa turistid kõige rohkem mööda Eestit ja külastavad reisi jooksul enim erinevaid paiku, ühendades teekonnal nii loodus-, kultuuri- kui ka aktiivse puhkuse atraktsioone.

Turism Lätist ületas juba kuuendat aastat järjest kõigi eelnevate aastate tulemused. Arvuliselt kasvas kõige rohkem ehk 42 protsent ööbimiste arv Pärnus. Häid tulemusi on andnud Eesti spaade tegevus Läti turu suunas.

Laadimine...Laadimine...