Eckerö Line'i kaubalaev hakkab sõitma hoopis Muuga sadamast

Kaob oht, et Tallinna toodav autodehulk ummistab kesklinna tänavaid.

Pilt: Eckerö Line

Eckerö Line'i kaubalaev hakkab sõitma hoopis Muuga sadamast

Pealinn

Kaob oht, et Tallinna toodav autodehulk ummistab kesklinna tänavaid.

Eckerö Line kaubalaev Finbo Cargo hakkab kesklinna asemel kasutama hoopis Muuga sadamat. Volikogu esimees Tiit Terik ütles, et on laevafirma sellise otsusega rahul. "Tunnustan Eckerö Line’i, kes otsustas, et ei too siiski kümneid kilomeetreid suuri veoautosid Tallinna kesklinna, nagu nad alguses kavandasid – see oleks me linnaliikluse kiirelt kaosesse viinud," lausus Terik.

Laev alustab liiklemist Muuga-Vuosaari liinil juuni lõpus ning hakkab teenindama nii veokeid kui ka sõiduautodega reisijaid. Linnapea Mihhail Kõlvart tervitas samuti Tallinna Sadama ja Eckerö Line’i otsust. "Tallinn tahab olla roheline pealinn. Igasugune keskkonnareostuse vähendamine aitab selle tiitli kandmisele kaasa," märkis ta. "Tallinna Sadama otsusega väheneb veokite arv kesklinnas, liiklus sadamaalal ja selle ümbruses muutub sujuvamaks ning linnaõhk puhtamaks."

Terik nentis, et tegelikult võidavad kaubalaeva Muugale viimisest kõik – peale linnaelanike ka kaubaveokite juhid ja seega ka kauba omanikud ja tellijad. "Kesklinna ummikutest läbi murdmine oleks tavaliiklejatelt röövinud hulgaliselt närvirakke ning veokijuhilt mitmeid tunde väärtuslikku sõiduaega," mainis ta.

Tallinna Sadama juhatuse esimehe Valdo Kalmu sõnul on mõlemad ettevõtted teinud viimastel nädalatel jõudsalt tööd selle nimel, et Eckerö Line juunikuu lõpus liinile tulev laev Finbo Cargo saaks kohe Muuga sadamast tööd alustada. "Tallinna Sadama eesmärk on suunata kaubavedudele keskendunud laevad Muuga sadamasse, et vähendada Tallinna kesklinna liikluskoormust ning õhusaastet," ütles ta. "Muuga sadama infrastruktuur on küll piiratum kui Vanasadamas, aga siiski piisav kahe kaupa ja reisijaid vedava laeva teenindamiseks." 

Ülesõit Muuga-Vuosaari liinil kestab alla kolme tunni. Laev võtab pardale 366 reisijat ning autotekil on 2000 rajameetrit. Alus ehitati 2000. aastal Hispaanias ning viimati sõitis see liinil Liverpool-Dublin.

Laadimine...Laadimine...