Eesti Energia peakontor sai rohelise kontori tunnistuse

Eesti Keskkonnajuhtimise Assotsiatsioon (EKJA) andis Eesti Energia Tallinnas Lelle tänaval asuvale peakontorile üle rohelise kontori tunnistuse.

Pilt: Scanpix

Eesti Energia peakontor sai rohelise kontori tunnistuse

Eesti Keskkonnajuhtimise Assotsiatsioon (EKJA) andis Eesti Energia Tallinnas Lelle tänaval asuvale peakontorile üle rohelise kontori tunnistuse.

Euroopa Rohelise Kontori süsteemi tunnistused antakse organisatsioonidele, kes on silma paistnud keskkonnateadlike lahendustega oma töökeskkonnas, näiteks jäätmete liigiti kogumise, efektiivse vee ja energia kasutamise ning töötajate teadlikkuse tõstmisega, teatas EKJA pressiesindaja BNS-ile. Rohelise kontori süsteemi eesmärk on hoida töötajate tervist ja vähendada kontorite keskkonnamõju, aidates organisatsioonidel seekaudu ka raha säästa.

"Keskkonnahoidlik tegutsemine on täna meie jaoks igapäevatöö osa ning keskkonnahoidlikku suhtumist ootab meilt ka omanik - Eesti riik," ütles Eesti Energia juhatuse esimees Hando Sutter. "Eesti Energia on keskkonnamõjude vähendamiseks viimastel aastatel palju ära teinud. Ainuüksi eelmisel aastal viisime ellu mitu keskkonnahoidlikkusele suunatud projekti: tõhustasime välisõhu kvaliteedi seiret püstitades Vaivara vallas seirejaama ja vähendasime allmaakaevandamise mõju keskkonnale rajades Estonia kaevanduses ammendunud kamberplokkidesse suuremahulise allmaa settebasseini. On loomulik, et ka oma kontoris mõtleme ja käitume keskkonda säästvalt ning mul on hea meel tõdeda, et seeläbi oleme jõudnud Rohelise Kontori staatuseni."

"Kontoriruumide kvaliteet on muutunud üha olulisemaks, sest mõjutab otseselt meie meeleolu ja tööviljakust ning suurema osa oma ajast, ligi 70 protsenti, veedame kontoriruumides," sõnas EKJA juhatuse liige Harri Moora. "Meil on hea meel, et rohelise kontori süsteem on populaarsust kogunud ning 36. organisatsioonina saab selle tunnistuse Eesti Energia peakontor. Tallinnas, Lelle tänaval asuv kontor on heaks eeskujuks ka teistele suurtele ettevõtetele, kuidas ligi 5000 ruutmeetril, üheteistkümnel korrusel ja ca poole tuhande töötajaga on võimalik edukalt rohelise kontori põhimõtteid rakendada," sõnas EKJA juhatuse esimees Jana Kelus.

Eesti Keskkonnajuhtimise Assotsiatsioon on 2003. aastal loodud vabatahtliku liikmeksoleku alusel tegutsev mittetulunduslik organisatsioon ettevõtlusega seotud keskkonnaalase tegevuse edendamiseks.

Laadimine...Laadimine...