Eesti Filmi Instituut toetab kolme filmi ja kahe telesarja tegemist

Eesti Filmi Instituut jagas välja toetused kolme mängufilmi tootmiseks ning kahe telesarja arendustoetused.

Eesti Filmi Instituut jagas välja toetused kolme mängufilmi tootmiseks ning kahe telesarja arendustoetused.

Mängufilmi tootmistoetused läksid kahele projektile, edastas instituut. 670 000 euro suuruse tootmistoetuse Ove Mustingu debüütfilmi „Kalev“, mis jälgib Kalevi korvpallimeeskonna teekonda Nõukogude Liidu viimaste meistrivõistluste võitjatiitlile 1991. aastal.

Filmi stsenaristid on Martin Algus ja Ove Musting ning selles teevad teiste seas kaasa näitlejad Gert Raudsepp, Priit Võigemast ning Reimo Sagor.

Rasmus Merivoo „Kratt“ sai 298 000 euro suuruse tootmistoetuse, filmi keskmes on lapsed, kes äratavad ellu Eesti mütoloogias tuntud krati.

„Mängufilmi „Kratt“ puhul on autoril õnnestunud loosse lõimida meie ajastu suured valupunktid. „Kalevi“ puhul on fookuses korvpall, ent samal ajal on see lugu sportlastest, kes ajastu pöördelises segaduses peavad otsustama, kas minna kaasa päevapoliitiliste sündmustega või jääda kindlaks oma ideaalidele. Nii räägivad mõlemad omal moel kaasa aktuaalsetel sotsiaalsetel teemadel,“ ütles EFI peaprodutsent Piret Tibbo-Hudgins.

Filmi „Kalev“ toodab Allfilm, „Kratt“ tootja on Tallifornia.

Eesti Filmi Instituudi ja Kultuurkapitali madalaeelarvelise mängufilmi toetuss suurusega 100 000 eurot sai Arun Tamme pagulasdraamale „Konteiner“. Filmi stsenarist on Elen Lotman. Filmi keskmes on grupp pagulasi Afganistanist, Süüriast ja Iraagist, kes avastavad end eluohtlikust olukorrast, kui inimsmugeldajad nad ilma õhuta veoautokasti suruvad. 

30 000 euro suuruse arendustoetuse sai kuueosaline telesari „Joakim Puhk“, mille tootja on Ruut ning stsenaristid Livia Ulman, Andris Feldmanis ja Pekka Erelt. Ajalooline draama toob publikuni 20. sajandi esimese poole mõjukaima Eesti ettevõtja, Joakim Puhki elu. 

Teise telesarjana sai 30 000 eurose arendustoetuse „Põlev maa“. Kaheksaosaline põnevusdraama jutustab tõestisündinud loo, mis räägib Ida-Virumaa kuritegelikust ühendusest nimega „Kolhoos“. 

„See on esimene kord, kui saame võimaluse luua venekeelne Eesti seriaal, koos sarjas vene keelt rääkivate Eesti näitlejatega,“ sõnas Tibbo-Hudgins.

Telesarja „Põlev maa“ stsenaristid on Mihkel Seeder, Valdo Arula ja Olga Belyaeva ning seda toodab Filmid ja saapad.

EFI selle aasta telesarjade arendustoetused ja mängufilmide tootmistoetused on välja jagatud. Aasta teises pooles toimub mängufilmide stsenaariumi- ja arendustoetuste voor.

Laadimine...Laadimine...