Eesti heliloojate festival kaasab tänavu ka väliskollektiive

Järgmisel nädalal toimuv rahvusvaheline nüüdismuusikale keskenduv Eesti heliloojate festival (EHF) toob seekord Eestisse ka neli väliskollektiivi.

Pilt: Scanpix

Eesti heliloojate festival kaasab tänavu ka väliskollektiive

Järgmisel nädalal toimuv rahvusvaheline nüüdismuusikale keskenduv Eesti heliloojate festival (EHF) toob seekord Eestisse ka neli väliskollektiivi.

EHF toimub 22.-29. mail esimest korda paralleelselt Tallinnas ja Tartus ning festivali kava on rahvusvahelisem kui kunagi varem. Festivali heliloojad on Tatjana Kozlova-Johannes ja maailmanimega Itaalia helilooja Ivan Fedele.

"Eesti Heliloojate Festival püüab tippansamblite kaasamisega rikastada kodumaiste heliloojate loomingu esituste pilti ning olla Eesti heliloojate esiettekannete kõrval ka välisautorite teoste tellija ja esiettekandja," põhjendas festivali kunstiline juht Monika Mattiesen seekordseid esinejate valikuid. "Pealegi toovad sellisel tasemel ansamblid endaga kaasa ka teoseid, millest siin sageli ei kuulegi," lisas ta.

Festivali peakülaline on vokaalansambel Neue Vocalsolisten Stuttgart Saksamaalt, mis esineb Estonia kontserdisaalis teisipäeval, 26. mail kell 19 koostöös Eesti Kontserdiga. Eestist esinevad ansambel U: ja Küberstuudio, samuti uus ansambel koosseisus Külli Kudu akordionil, Kristo Käo kitarril ja Kadri Sepalaan viiulil, lisaks paljud solistid.

Esiettekandele tulevad uudisteosed Tõnis Kaumannilt, Tatjana Kozlova-Johanneselt, Timo Kreuserilt, Märt-Matis Lillelt, Elo Masingult, Monika Mattiesenilt, Alo Põldmäelt, Markus Robamilt, Fausto Sebastianilt, Mart Siimerilt, Timo Steinerilt, Sander Tuvikeselt, Age Veeroosilt ja Elis Vesikult.

Muusika-aasta puhul on Eesti Heliloojate Festivali sündmusel "Nüüdiskunstide öö" kavas Tatjana Kozlova-Johannese multimeediaetendus "Betweenland-1". Koostöös Eesti Kontserdi ja Eesti Heliloojate Liiduga tähistab festival Eduard Tubina ja Eduard Oja 110. sünniaastapäeva, kontsert kuulub ühtlasi Heliloojate Liidu juubelikontsertide sarja.

Lisaks põhiprogrammi kontsertidele Tartus ja Tallinnas on kavas keskpäeva muusikaveerandtunnid, filmiprogramm ja töötoad. EHF soovitab ka Ivan Fedele loomingule pühendatud seminari ja meistrikursusi, mis toimuvad festivaliga paralleelselt Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.

Laadimine...Laadimine...