Eesti kaitseväelased said Liibanoni rahuvalvemissiooni medalid

Lõuna-Liibanonis teenivad Eesti kaitseväelased said täna hommikul, vähem kui kolm kuud enne missiooni lõppu, kätte ÜRO Liibanoni rahuvalemissiooni (UNIFIL) teenistusmedalid.

Pilt: Scanpix
Poliitika Eesti

Eesti kaitseväelased said Liibanoni rahuvalvemissiooni medalid

Lõuna-Liibanonis teenivad Eesti kaitseväelased said täna hommikul, vähem kui kolm kuud enne missiooni lõppu, kätte ÜRO Liibanoni rahuvalemissiooni (UNIFIL) teenistusmedalid.

"Antud medalitega tänab ÜRO sõdureid ja sellega ühtlasi riike, kes siin Liibanonis rahu tagamisse oma panuse on andnud. Olen Eesti sõdurite senise panusega rahul ja tean, et nad suudavad jätkata samal heal tasemel missiooni lõpuni," ütles Eesti Liibanoni  
kontingendi ülem major Margus Mikk pressiteate vahendusel.

ÜRO tugipunktis 2-45 toimunud pidulikul tseremoonial andis teenistusmedali Iiri-Soome pataljoni liikmetele UNIFIL-i missiooni ülem kindralmajor Michael Beary Iiri kaitseväest. Lisaks medaliparaadile tähistatakse täna pataljonis ka Iiri rahvuspüha Püha Patricku päeva, vahendas BNS. 

Praegune Eesti kontingent Liibanonis alustas oma kuuekuulist teenistust ÜRO rahuvalvemissioonil eelmise aasta novembris ja naaseb Eestisse mai lõpus. Eesti rahuvalvajate peamiseks teenistuskohaks Liibanonis on Beirutist ligikaudu 115 kilomeetri kaugusel mägises Bint Jubayli piirkonnas paiknev ÜRO tugipunkt 2-45, mis asub merepinnast umbes 800 meetri kõrgusel.  

Iiri-Soome pataljoni IRISHFINBATT koosseisu kuuluv Eesti kontingent koosneb jalaväerühmast Estpla-24 ning staabiohvitseridest ja -allohvitseridest. Kontingendi tuumikuks olev jalaväerühm Estpla-24 on moodustatud 1. jalaväebrigaadi Scoutspataljoni lahingutoetuskompanii baasil. Kokku on Eesti kontingendi suuruseks Liibanonis ligikaudu 40 kaitseväelast.  

Soome kompanii koosseisu kuuluva Eesti rühma ülesandeks Liibanoni rahuvalvemissioonil on vaatlus, patrullid, kontrollpostide mehitamine ja rahuvalvealased operatsioonid, mille käigus tehtaks muuhulgas koostööd ka Liibanoni relvajõududega.

UNIFIL (United Nations Interim Force In Lebanon) loodi ÜRO julgeolekunõukogu resolutsiooniga 1978. aastal ning selle ülesanne on Iisraeli-Liibanoni vahelise kontrolljoone jälgimine, Liibanoni relvajõudude toetamine ning konflikti osapoolte vahel sõlmitud lepetest kinnipidamise jälgimine. UNIFIL vastutab Lõuna-Liibanoni Litani jõe ja Iisraeli-Liibanoni kontrolljoone vahelise ala eest. Eesti osaleb UNIFIL-i rahuvalvemissioonil alates 2015. aasta maikuust. 

Laadimine...Laadimine...