Eesti Kunstimuuseumi filiaalid kutsuvad Muuseumiööle

Eesti Kunstimuuseumi filiaalid kutsuvad muuseumi ja muusikasõpru 16.mai muuseumiööd ühiselt veetma! Tänavune muuseumiöö on pühendatud muusika-aastale ning kannab nime "Öös on muusikat".

Pilt: Scanpix

Eesti Kunstimuuseumi filiaalid kutsuvad Muuseumiööle

Eesti Kunstimuuseumi filiaalid kutsuvad muuseumi ja muusikasõpru 16.mai muuseumiööd ühiselt veetma! Tänavune muuseumiöö on pühendatud muusika-aastale ning kannab nime "Öös on muusikat".

Kumu kunstimuuseum, Kadrioru kunstimuuseum, Mikkeli muuseum, Niguliste muuseum ja Adamson-Ericu muuseum ootavad külastajaid 18.00 – 23.00, sissepääsud kõikidesse muuseumidesse on tasuta.

Saab külastada näitusi, käia ekskursioonidel ning loomulikult kuulata palju head muusikat. Nii saab Kumus tutvuda kõige uuema heliloominguga, nautida ekspositsiooni kuulates ühtlasi saalides mängivaid muusikuid; Kadrioru kunstimuuseum pakub heita pilku Itaalia 17. sajandi tänavamuusikute elule.

Mikkeli muuseum sai inspiratsiooni portselanist ahvide kapellist ning Niguliste muuseum pakub muusikat keskajast barokini. Kammerlik ja intiimne programm toimub Adamson-Ericu muuseumis, kus näitusesaalides musitseerivad Heiki Mätliku kitarriklassi üliõpilased.

Muuseumiöö kava:


Kumu kunstimuuseum

Muuseumiööl on Kumu kunstimuuseumis külastajatele avatud Eesti kunsti püsiekspositsioon, mis tutvustab eesti kunsti olulisemaid teemasid 18. sajandi algusest taasiseseisvumiseni. Lisaks saab erakordse võimalusena Kumu suures saalis tutvuda abstraktse kunsti pioneeri Hilma af Klinti loominguga. Geomeetrilist abstraktsionismi vaatleb lähemalt 4. korruse graafikakabineti näitus „Musta ruudu metamorfoosid”, mis lähtub Kazimir Malevitši soovist loobuda figuratiivsusest ja kehtestada abstraktse kunsti iseseisvad reeglid. Näitus „Kunstirevolutsioon 1966” tõestab omakorda, et realismi piiride avardamise vastu on hiljemgi huvi tuntud. Nii leidub Kumu kunstimuuseumis mitmeid paralleele tänavuse muuseumiöö teemaga – on ju muusikagi oma olemuselt abstraktne keel.

Kumu teeb seekordse muuseumiöö raames koostööd Tallina Ülikooli kunstide instituudi muusika osakonna ja erinevate muusikakoolidega. TLÜ loomeerialade festivali KIMP Fest raames toimub Kumus „Noorte Heliloojate Labor 2015“.

Ajakava

18.30–22.30 Avasta ootamatuid kõlamaailmu

Kumu hariduskeskuses on avatud kõlatöötuba lastele, kus tekitatakse erinevaid helisid ja tehakse põnevaid katsetusi helitöötlemise tarkvaraga.

19.00–22.00 Muusika maalides

Kunstiteadlane Helena Risthein tutvustab Kumu kunstimuuseumi püsiekspositsiooni kuuluvaid muusikaainelisi tähtteoseid. Seletusi saadab elav muusika.

19.00 (eesti keeles) / 19.30 (vene keeles) 3. korruse püsiekspositsiooni saalides

Musitseerivad Aleksander ja Arkadi Statsenko

21.00 (eesti keeles) / 21.30 (vene keeles) 4. korruse püsiekspositsiooni saalides

Musitseerib Peeter Traksmann Tallinna Muusikakeskkoolist

20.00 Noorte Heliloojate Labor 2015

Tallinna Ülikooli kunstide instituudi muusika osakonna kontsert koostöös kunstide instituudi KIMP festivali ja Kumu kunstimuuseumiga. Kõlab koolinoorte ja ülikooli üliõpilaste uudislooming:

    2. Digitaalse heliloomingukonkursi võidutööd

Žürii: Priit Pajusaar, Avo Ulvik, Gerhard Lock, dr Paul Beaudoin (USA), dr Tiina Selke, dr Marit Mõistlik-Tamm

    Muusikalise kompositsiooni alused 2015. aasta kursuse uudisteosed

Juhendajad: Gerhard Lock ja Fulbrighti külalisõppejõud dr Paul Beaudoin

 

Tule ja avarda oma meeli!

Muuseumiööl on avatud ka Kumu Reval Café kohvik ja muuseumipood (18.00–21.00). Suletud on 5. korruse kaasaegse kunsti galerii ning näitus „Jaromír Funke ja Tšehhoslovakkia avangardistlik fotograafia 1922–1950” 3. korruse B-tiivas. Sissepääs muuseumisse järjekorra alusel kuni kl 22.30. Autodega Kumu külastajad saavad sõiduki tasuta parkida Valgel tänaval asuvasse Kumu parklasse.

 

Kadrioru kunstimuuseum

Muuseumiöö keskseks kangelaseks on maal “Kontsert” Kadrioru kunstimuuseumi kogust, mille autoriks peetakse itaalia 17. sajandi meistrit Bernardo Strozzit. Sellel on kujutatud kolm tänavamuusikut, kes puhuvad pille nii, et põsed on punsunud ja silmad suured. Muuseumiöö programm tutvustab seda maali ja Itaalia 17. sajandi rahvapidustuste traditsioone.

Hea ilma korral saab minna erandkorras ka Kadrioru lossi Lilleaia poolsele terrassile, kus on avatud välikohvik. Programmid algusega 19.00 ja 21.00 (eesti keeles) ning 20.00 (vene keeles) kestavad 30 min.

 

Mikkeli muuseum

Muusika ajalugu kajastub ka kunstis. Mikkeli muuseumis asub kaks Meisseni portselanimanufaktuuris valminud kujukest, mis kuuluvad sarja “Ahvide kapell”. Miks juhtus nii, et kuulus kujur J.J. Kändler tegi terve portselanist orkestri, kus muusikuteks on koomilised livreedes ahvid? Mis lugu on nende ahvikujudega seotud? Seda ja palju muud saab teada Muuseumiööl Mikkeli muuseumis.

Programm on eesti ja vene keeles.

 

Niguliste muuseum

Retk keskajast barokini – sõnas ja muusikas.

Igal täistunnil pakutakse sõna, kunstiteoste ja muusika kaudu võimalust tutvuda erinevate stiilide ja ajastute maailmapildiga.

Programm algab kell 18. Sissepääs muuseumisse järjekorra alusel kuni kl 22.30

 

Adamson-Ericu muuseum

Muusikale pühendatud muuseumiööl astuvad külastajate ette Heiki Mätliku kitarrklassi üliõpilased Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiast. “Kitarrimuusika maraton” leiab aset kogu õhtu vältel ja koosneb minikontsertidest erinevates muuseumi ruumides.

Muuseumi salapärases keldris kangastub muuseumiööl varjuteater, kuhu kutsutakse külastajaidki osalema.

Ajutine näitus “Modernne naine” muuseumi esimesel korrusel keskendub professionaalsele eneseteostusele pühendunud naise temaatika kajastumisele Eesti kunstis 19. sajandi lõpul ja 20. sajandi esimesel poolel.

Sissepääs muuseumisse järjekorra alusel kuni kl 22.30


Laadimine...Laadimine...