Eesti Laulule laekus rekordilised 258 teost

Eesti Laul 2018 konkursile laekus 258 muusikapala, mis on kümnendat korda toimuva lauluvõistluse rekord.

Pilt: Scanpix

Eesti Laulule laekus rekordilised 258 teost

Eesti Laul 2018 konkursile laekus 258 muusikapala, mis on kümnendat korda toimuva lauluvõistluse rekord.

"Igal aastal tuuakse Eesti Laulule järjest rohkem laule, mis on väga hea usalduse näitaja ja ma tänan kõiki muusikuid, kes oma laulud meile täna tõid. Samal ajal meeldiks mulle ka, kui Saku Suurhalli ehitataks suuremaks, sest näha on, et finaal müüb end kohe välja," ütles peaprodutsent Mart Normet rahvusringhäälingu (ERR) edastatud pressiteate vahendusel BNS-ile.

Mullu laekus konkursile 242 laulu.

Seoses laulude hulga suurenemisega, muutub eelžürii töö aina intensiivsemaks ja vastutusrikkamaks ning seetõttu muutub sellest aastast eelžürii töö. Valiku tegemine saab olema kaheastmeline. Esmalt asub tööle eelžürii, kuhu kuulub varasema 11 liikme asemel 15 muusikaeksperti Eestist ja välismaalt. Igaüks neist kuulab laule personaalse lingi kaudu ning annab oma hindeid kuuepallisüsteemis. Teise uuendusena on sisse viidud reegel, et eelžürii valib pimekuulamisel välja 15 lugu, ülejäänud viis poolfinalisti otsustab Eesti Laulu toimetus, teatas ERR.

Poolfinaalidesse pääsenud laulud avalikustatakse 10. novembril „Ringvaates”.

Poolfinaalide laulud kõlavad esmakordselt ERR-i portaalis ülekantavates veebisaadetes 19. ja 20. detsembril.

Eesti Laul 2018 poolfinaalid toimuvad 10. ja 17. veebruaril. Eesti Laul 2018 finaalkontsert toimub Saku Suurhallis 3. märtsil.

Laadimine...Laadimine...