Eesti mängufilmikonverents pühendub rahvusvahelisele koostööle

Reedel, 5. juunil toimub Balti Filmi- ja Meediakoolis Eesti mängufilmikonverents 2015 “Eeldused rahvusvaheliseks koostööks”.

Pilt: Erakogu

Eesti mängufilmikonverents pühendub rahvusvahelisele koostööle

Reedel, 5. juunil toimub Balti Filmi- ja Meediakoolis Eesti mängufilmikonverents 2015 “Eeldused rahvusvaheliseks koostööks”.

Konverentsi sisu hõlmab ettekandeid ja paneele, mis avavad ja analüüsivad Eesti filmitööstuse eeldusi ja vajadusi rahvusvahelise koostöö laiendamiseks veelgi. Aset leiavad sõnavõtud ja arutelud Eesti filmitööstuse tulevikuperspektiividest, mis jagunevad päeva lõikes 3 teemaplokki: esiteks “Filmimeeskonna oskused ja vajadused”, teiseks  “Ootused ja prognoositavad tulemused cash rebate süsteemi juurutamisel” ning kolmandaks “Eesti-Soome sild”, mis käsitleb koostööd Eesti filmi seni kõige sagedasema partneri, Soome filmitööstusega.

Päev algab aruteludega sel aastal 10 juubeliaastat tähistavas rahvusvahelises Balti Filmi- ja Meediakoolis pakutava filmihariduse ja kohaliku fimimaastiku vajaduste kooskõlastamise teemadel. Nimelt on mõlemalt suunalt tekkinud huvi hakata, lisaks senisele, koolitama ka filmimeeskonna tehnilist personali. Sõna saavad BFM-i filmisuuna juht Elen Lotman, SA Kutsekoda spetsialist Kersti Rodes ja kogemustega filmitegijad nagu “Mandariinide” operaator Rein Kotov, “Supilinna salaselts” produtsent Esko Rips ning teised.

Teises teemaplokis käsitletakse Eestis filmide välisvõttegruppidele finantsstiimuli ehk nn. cash rebate süsteemi juurutamise pakilist vajadust ning analüüsitakse sellega kaasnevat võimalikku kasu kogu Eesti majandusele laiemalt. Sõna saavad Aivar Roop Eesti Filmi Instituudist, Leedu ja Soome esindajad, kes räägivad antud teemal oma riikide perspektiivist, selleaastase Oscarite-gala kogemusega produtsent Ivo Felt, EAS juhatuse esimees Hanno Tomberg ja teised.

Kolmas teemaplokk “Eesti-Soome sild” võtab vaatluse alla meie filmitegijate vilkad ja töised suhted Soome kolleegidega. Lisaks teistele sõnavõttudele ja paneelile, teevad ühisettekande Eesti produtsent Kristian Taska ja Soome ühe suurima tootjafirma “Matila Röhr Productions” omanik, produtsent Ilkka Matila, kes koostöös tootnud sellised Eesti suurfilmid nagu “Nimed marmortahvlil” ja “1944”.

Ühe peakorraldaja, produtsent Karin Reinbergi sõnul on Eesti Rahvuslike Filmiprodutsentide Ühingu poolt juba teist aastat järjest korraldatava filmikonverentsi tänavusel peateemal ehk siis Eesti filmitööstuse rahvusvahelistumise eeldustest rääkimisel, oluline mõista Eesti filmitööstuse äärmiselt tugevat potentsiaali toota maailmatasemel kvaliteediga filme ning pakkuda ka vastavat tootmisteenust välisvõttegruppidele. Toomaks olulisel määral rohkem välisressurssi meie majandusruumi üldisemalt. Selleks on vaja aga rakendada ka lisameetmeid, millest hetkel olulisemaks peetakse finantsstiimulite süsteemi, mis toimib tänapäeval juba pea kõigis teistes arenenud riikides.

Lisaks on konverentsipäeva keskele, algusega kell 11.45, planeeritud 2015 sügisel esilinastuvate uute filmide esitlus, kus näidatakse värskete filmide treilereid ja tutvustatakse ka neid filme, mis sel suvel Eestimaal üles võetakse. Kohal on ka filmide autorid ja produtsendid.

Konverentsi lõpus toimub ka kirjastuse “Varrak” poolt värskelt välja antud raamatu “Filmi audiovisuaalne keel” esitlus, mille autoriks on Balti Filmi- ja Meediakooli dotsent Jarmo Valkola. Konverentsil on raamat ka soodushinnaga müügil. Link raamatule: http://varrak.ee/product/17450/

Konverentsile on oodatud kaasa mõtlema filmivaldkonnas tegutsejad ning kõik, kellele pakub huvi filmitööstus ja läheb korda kodumaise filmi käekäik ning Eesti majanduse ergutamise uued hoovad.

Konverentsi korraldab Eesti Rahvuslik Filmiprodutsentide Ühing (ERPÜ), koostöös Eesti Filmi Instituudi, BFM'i ja Eesti Filmitööstuse Klastriga ning ERRiga, kes teostab konverentsi II teemaplokist otseülekande kultuur.err.ee portaalis. Korraldamist toetavad Eesti Kultuurkapital ja EAS.

Laadimine...Laadimine...