Eesti matemaatikavõistlusel osales 20 000 õpilast üle maailma

99mathi loodud ja üha enam populaarsust koguv mäng aitab parandada nii klassiruumi atmosfääri kui suurendada õpilaste motiveeritust matemaatika õppimisel.

Pilt: Scanpix/ Foto on illustreeriv
Haridus

Eesti matemaatikavõistlusel osales 20 000 õpilast üle maailma

Toimetaja: Sandra Lepik

99mathi loodud ja üha enam populaarsust koguv mäng aitab parandada nii klassiruumi atmosfääri kui suurendada õpilaste motiveeritust matemaatika õppimisel.

Eesti idufirma 99math eestvedamisel toimus 5. ja 11. detsembril rahvusvaheline matemaatikavõistlus matamängude päev, millest võttis osa ligi 20 000 õpilast 21 riigist, vahendas BNS. 

Matemaatikavõistlus toimus kahes sessioonis: 5. detsembri omast võttis osa 15 000 õpilast, seal hulgas terve Tartu Raatuse kool, millele lisandus 11. detsembril veel 5000 võistlejat. Osalejaid oli Eestist, Lätist, Leedust, Türgist, USA-st, ÜK-st, Küproselt, Rootsist, Soomest, Rumeeniast, Bosniast, Hollandist, Makedooniast, Kreekast, Qatarist, Ukrainast, Venemaalt, Emiraatidest, Aserbaidžaanist, Kanadast ja Belgiast. 

Kui kevadel korraldatud rahvusvahelisest matemaatikavõistlustest võttis osa veel 14 000 õpilast, siis sel sügisel oli võistlejaid ligi poole võrra rohkem. 99mathi loodud ja üha enam populaarsust koguv mäng aitab parandada nii klassiruumi atmosfääri kui suurendada õpilaste motiveeritust matemaatika õppimisel. 

99math mänguplatvormi peavad õpetajad inspireerivaks ja kaasahaaravaks õppevahendiks:

"Kui õpilased märkasid, et nad reaalselt mängivad on-line'is teiste koolide õpilaste vastu, siis nende põnevus kasvas iga hetkega ja terve klass töötas täielikus vaikuses," lausus Ristiku põhikooli õpetaja Kristi Aasma. 

99mathi veebiplatvorm aitab õpetajatel motiveerida õpilasi teadmisi omandama mängu kaudu. Mängukeskkonnas on võimalik valida erinevate ülesannete vahel ning seeläbi võistelda terve klassi või kooliga, et selgitada välja parimad arvutajad. 

Võistlust toetab Telia Eesti, kelle eesmärk on populariseerida noorte seas tehnoloogiaharidust.

"Meil on väga hea meel, et 99mathi korraldatav matemaatikavõistlus muutub üha populaarsemaks, ja seda ka Eestist väljaspool. Suur rõõm on näha, kui üks missioonitundega meeskond on loonud matemaatika õppimiseks platvormi, mis teeb paljude kooliõpilaste jaoks raske õppeaine tunduvalt haaratavamaks ning õppeprotsessi nauditavamaks," lausus Telia PR projektijuht Karl Gustav Adamsoo. 

Järgmine mängupäev võib 99mathi kaasasutaja Timo Timmi sõnul tulla juba järgneval kevadel, kui loodetakse katsetada uusi huvitavaid funktsioone, mis teevad võistlusel osalemise ning pealtvaatamise veelgi haaravamaks.

Laadimine...Laadimine...