Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu juhatuse esimeheks valiti Jaak Nigul

Uus esimees näeb puidus tohutut võimalust inimtekkeliste kliimamõjudega võitlemiseks ning usub, et Eesti võiks saada puiduinnovatsiooni tiigriks maailmas.

Pilt: Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liit
Eesti

Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu juhatuse esimeheks valiti Jaak Nigul

Toimetaja: Sandra Lepik

Uus esimees näeb puidus tohutut võimalust inimtekkeliste kliimamõjudega võitlemiseks ning usub, et Eesti võiks saada puiduinnovatsiooni tiigriks maailmas.

Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu uueks juhatuse esimeheks valiti mööblitööstuse juht Jaak Nigul.

Niguli sõnul aitab metsa- ja puidutööstus luua väga laiapõhjalist heaolu ühiskonnas. "Metsa- ja puidutööstus üks suurimaid tööandjaid maapiirkondades ja üks olulisemaid maksumaksjaid Eesti riigieelarves. Nagu Tõnu Õnnepalugi kirjutas: Mets on uus põld. Palgid ja propsid on lõikus, mida see maa veel annab. Midagi me peame ju andma selle eest, et elada siin, elada hästi. Suvitadagi, puhata. Maa on helde. Mets kasvab uus.’ Nõustun Õnnepaluga, mets on meie riigi tugisammas," sõnas Nigul aupaklikult.

Niguli sõnul on puidul ka suur potentsiaal kliimamuutustega võitlemiseks ning Eestil läbi selle maailmas silma paistmiseks. "Kliima soojenemine ja fossiilsete toorainete kasutamine on täna üks maailma suurimaid probleeme. Puit on keskkonnasõbralik asendus fossiilsetele materjalidele," toonitas Nigul. "Näiteks toodetakse juba täna keskkonna säästmiseks ja süsiniku sidumiseks maailmas puidust kangaid, päikesepaneele ja autosid. Miks ei võiks võtta Eesti sihiks olla innovatiivne isemajandav roheriik, kus puit asendab fossiilsed materjalid ja samal ajal hoitakse metsade mitmekülgseid hüvesid? Mina usun, et Eestil on lisaks IT-tiigrile maailmas silma paista ka biomajanduse tiigrina," ütles Nigul lootusrikkalt.

Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu juhatusse valiti: Ando Jukk (Estonian Plywood AS), Anna-Greta Tsahkna (Timbeter OÜ), Ivar Dembovski (Rait AS), Jaak Nigul (Tarmeko Spoon AS), Jaan Kers (TalTech), Jaano Haidla (Graanul Invest AS), Jüri Külvik (Lemeks AS), Linnar Pärn (EMÜ), Marek Kase (Stora Enso Eesti AS), Mati Polli (Tristafan OÜ, EMPLi asutajaliige), Margus Kohava (Combimill Reopalu OÜ), Raul Kirjanen (Graanul Invest AS), Silver Rõõmussaar (UPM-Kymmene Otepää AS), Tiit Nilson (Woodwell AS) ja Tõnu Ehrpais (Viiratsi Saeveski AS). Juhatuse esimeheks valiti Jaak Nigul.

Laadimine...Laadimine...