Eesti muusikud tuuritavad Palestiinas

Edward Said Konservatooriumi ja Orient & Dance Theatre initsiatiivil on ansambel Abraham's Café kutsutud esinema oktoobris Palestiinasse.

Pilt: Facebook

Eesti muusikud tuuritavad Palestiinas

Edward Said Konservatooriumi ja Orient & Dance Theatre initsiatiivil on ansambel Abraham's Café kutsutud esinema oktoobris Palestiinasse.

Turnee toimub koostöös "Karmil pinnal" ("Rough Stage") filmi režissööri Toomas Järvetiga. Esitletakse nii filmi kui ka filmi jaoks loodud muusikat andes kokku 5 kontserti kolmes linnas - Ramallah, Jenin ja Petlemm, ajavahemikul 14.10 - 22.10.2015.

2015. aasta aprillis ilmunud ansambli teine album "Berber Cinema" võttis suuna filmimuusikale, millest enamik plaadil olevatest lugudest sai kirjutatud Toomas Järveti dokumentaalfilmi "Karmil pinnal" tarbeks. Eesti Filmi Sihtasutuse ja Kultuurkapitali abiga valminud film portreeteerib Ramallah külje all tegutseva palestiinlasest moderntantsija ja koreograafi Maher Shawamreh pingutusi oma unistuste teostamise karmidel radadel Palestiinas.

Filmi Eesti esilinastus toimus 08.10.2015 kino Artises. Maailmamuusikat viljelev kollektiiv on nüüdseks tegutsenud 5 aastat. Esinetud on olulistel Eesti muusikafestivalidel, lisaks Soomes Joensuu festivalil Popkatu, festivalil Positivus 2012 Lätis, Euro-Arab Youth Music Expo Küprosel, JazzyColors Pariisis ja Kaunas Jazz Leedus. 2013. aasta jaanuaris nägi ilmavalgust ansambli debüütplaat „Journey to Haran“.

2015. aasta aprillis ilmunud teine album „Berber Cinema” võttis uue suuna filmimuusikale, kus lisaks filmimuusikale kõlab ka palju uut värsket loomingut Kaspar Uljase ja Madis Meisteri sulest, inspireerituna rändudest Vahemere äärde, Ladina-Ameerikasse, Lähis-Idasse, orientaalsete ja põhjamaisete tuulte poole. Ansambli ridadesse lisandunud uus kontrabassist Martin-Eero Kõressaar ja kuues liige – oud'i mängija Joonas Pärn on toonud muusikasse juurde palju uusi värve ja orientaalsemaid kõlasid. Uue koosseisuga sai teoks edukas tuur möödunud aasta sügisel Prantsusmaal, Belgias ja Luksemburgis.


Marten Altrov - klarnet
Kaspar Uljas - akordion
Madis Meister - kitarrid
Joonas Pärn - oud
Martin-Eero Kõressaar - kontrabass
Tõnis Kuusk - trummid, perkussioonid

Tuuri kava:
15.10.2015 - Jenin, Freedom Theatre,
16.10.2015 - Ramallah, Movenpick Hotell,
17.10.2015 - Ramallah, Bir Zeit, Circus School
19.10.2015 - Betlahem, Ibdah Center & Doha Group
20.10.2015 - Ramallah, Edward Said Conservatory

Laadimine...Laadimine...