Eesti noori küberkaitsjaid saatis USA-s võistlustel edu

Eesti noorte küberkaitse meeskond osales edukalt USA-s toimunud võistlusel "CyberPatriot", jõudes plaatinum-liiga poolfinaali.

Pilt: kutseharidus.ee
Haridus

Eesti noori küberkaitsjaid saatis USA-s võistlustel edu

Toimetaja: Dmitri Povilaitis

Eesti noorte küberkaitse meeskond osales edukalt USA-s toimunud võistlusel "CyberPatriot", jõudes plaatinum-liiga poolfinaali.

"CyberPatriot" on Ameerika Ühendriikide suurim noortele suunatud küberkaitse võistlus, milles osales 2018-2019 hooajal peaaegu 6400 meeskonda ehk 31 000 põhikooli- ja gümnaasiumiõpilast üle maailma. Eesti meeskond lõpetas võistluse 117. kohaga. 

"Võistlusel on mitmeid alavoore, milles meie noored püsisid alati headel kohtadel. Lõpetati 117. kohaga, mis näitab, et nad on maailmas 1,8 protsendi parima meeskonna hulgas. Esimese korra kohta on see imetlusväärne tulemus," sõnas meeskonna treener Taavi Eomäe. 

"CyberPatriot" võistlus on üles ehitatud ülesannetele, mis aitavad arendada oskuseid kaitsta suurkorporatsioonide arvutivõrke. Võistlusel oli vajalik aru saada erinevatest virtuaalsetest kohtvõrkudest, tunda IPv4 protokolli ja seadistada keerukaid võrke, mis peavad turvaliselt töökorda jääma ka siis, kui osa on rünnaku all. Samuti puhastati erinevaid operatsioonisüsteeme pahavarast, otsiti ja parandati turvavigu ning uuendati tarkvara. Ülesannete seas oli ka veebitarkvara puhastamine pahavarast, mis on samuti olnud Eesti küberkaitse alase suurvõistluse "KüberNaaskel" üheks ülesandeks.

Eesti meeskonda kuulusid Jasper Rebane Pelgulinna gümnaasiumist, Raul Tambre ja Karl-Joan Alesma Viljandi gümnaasiumist, Mark Vainomaa Väike-Maarja gümnaasiumist ning Semjon Kravtšenko Kohtla-Järve Järve Vene gümnaasiumist. Meeskonda nõustas ja juhtis treener Taavi Eomäe Tartu Ülikoolist, kes on esindanud Eestit mitmetel välisvõistlustel Saksamaast Singapurini.

Eesti meeskonna osalemist toetasid Eesti Interneti Sihtasutus, kaitseministeerium ja Tallinna Tehnikaülikool. 

Eesti küberkaitsealane suurvõistlus "KüberNaaskel" toimub märtsis.

Laadimine...Laadimine...