Eesti õpilased võitsid Indias füüsikaolümpiaadil kuld- ja pronksmedali

Eesti õpilased võitsid eelmisel nädalal Indias peetud rahvusvahelisel füüsikaolümpiaadil kuld- ja pronksmedali.

Pilt: Scanpix
Haridus Pere

Eesti õpilased võitsid Indias füüsikaolümpiaadil kuld- ja pronksmedali

Eesti õpilased võitsid eelmisel nädalal Indias peetud rahvusvahelisel füüsikaolümpiaadil kuld- ja pronksmedali.

5.–12. juulini kohtusid Mumbais toimunud rahvusvahelisel füüsikaolümpiaadil maailma parimad noored ainetundjad, teatas Tartu Ülikooli esindaja, vahendas BNS.

Välja jagati 38 kuldmedalit, neist neli Euroopa õpilastele. Gustav Adolfi gümnaasiumi õpilane Taavet Kalda tõi kuldmedali ka Eestisse. Kodumaale toodi ka pronksmedal ja kaks aukirja.

Rahvusvahelisel füüsikaolümpiaadil osales kokku 382 võistlejat 81 riigist. Eesti esindusvõistkonda kuulus viis Tartu ja Tallinna gümnaasiuminoort: Gustav Adolfi gümnaasiumi õpilane Taavet Kalda, Kristjan Kongas ja Kaarel Hänni Tallinna reaalkoolist ning Jonatan Kalmus ja Hans Daniel Kaimre Hugo Treffneri gümnaasiumist. Tallinna reaalkooli õpilane Kristjan Kongas võitis pronksmedali ning Kaarel Hänni ja Jonatan Kalmus said oma teadmiste eest aukirjad.

Tänavune olümpiaadi üldvõit läks Koreasse. Kokku jagati 38 kuldmedalit, mis läksid valdavalt Aasia riikidele nagu Hiina, Vietnam, Hongkong ja Korea. Kuldmedalistide hulka mahtus neli Euroopa õpilast – lisaks Taavet Kaldale ka kaks rumeenlast ning valgevenelane.

Eesti õpilasi saatsid võistkonna juhendajatena Tartu ülikoolid doktorant Siim Ainsaar ja Marseille` ülikooli doktorant Mihkel Kree, kelle sõnul olid tänavused ülesanded väga huvitavatel teemadel, hõlmates näiteks tuumareaktori füüsikat ning selle projekteerimisega seotud küsimusi.

Lisaks võistlemisele pakkusid korraldajad kultuuriprogrammi, kus tutvustati India rikkaliku tantsukulutuuri ja tänavapilti.

46. rahvusvahelist füüsikaolümpiaadi korraldas Homi Bhabha teadushariduse keskus. Eesti õpilaste lähetamist rahvusvahelisele võistlusele rahastas haridus- ja teadusministeerium ning korraldas Tartu ülikooli teaduskool.

Laadimine...Laadimine...