Eesti õpilasfirma valiti Euroopa parimaks

Euroopa Ettevõtlusõppe tippkohtumisel valiti Eesti õpilasfirma Festera Euroopa parimaks. Festera võitis maikuus Eesti parima õpilasfirma tiitli innovaatilise prügikastiga, milles saab lihtsalt ja mugavalt koduköögis lagundada oma biojäätmeid. Kahe kuuga tekib toidujäätmetest väärtuslik huumus, mida saab kasutada näiteks ürtide kasvatamiseks.

Pilt: Scanpix

Eesti õpilasfirma valiti Euroopa parimaks

Euroopa Ettevõtlusõppe tippkohtumisel valiti Eesti õpilasfirma Festera Euroopa parimaks. Festera võitis maikuus Eesti parima õpilasfirma tiitli innovaatilise prügikastiga, milles saab lihtsalt ja mugavalt koduköögis lagundada oma biojäätmeid. Kahe kuuga tekib toidujäätmetest väärtuslik huumus, mida saab kasutada näiteks ürtide kasvatamiseks.

Festera võitis maikuus Eesti parima õpilasfirma tiitli innovaatilise prügikastiga, milles saab lihtsalt ja mugavalt koduköögis lagundada oma biojäätmeid. Kahe kuuga tekib toidujäätmetest väärtuslik huumus, mida saab kasutada näiteks ürtide kasvatamiseks, vahendas haridus- ja teadusministeeriumi (HTM) pressiesindaja teadet.

Festera lõid Hugo Treffneri Gümnaasiumi õpilased Kevin Reisenbuk, Sandra Võsaste, Joonatan Oras ja Kris-Robin Sirge.

"Me lootsime, me tõsiselt lootsime, aga ainult sisimas ja igaüks salaja", sõnas Festera tegevjuht Kevin Reisenbuk võistlust kokku võttes. "Ma teadsin, mis töö kogu meeskond on kogu aasta jooksul teinud ja ma uskusin meisse. Kahe päeva vältel andsime endast igas võistluselemendis parima ning teadsime enne viimast auhinda, et siit tuleb kas võit või mitte midagi. Loodan, et lähima 10 aasta jooksul leiab Festera biokomposter kodu pea igas Eesti majapidamises."

Noored võistlusele viinud ja neid selleks treeninud JA Eesti direktori Epp Vodja sõnul on ta võidu üle väga rõõmus. "Kui ma nägin noori esmakordselt detsembris Tartu õpilasfirmade laadal, tundsin, et sellel firmal on reaalne võimalus võita Eesti parima õpilasfirma tiitel ja miks mitte ka koht Euroopas. Kõik sõltus edasisest tegevusest,” selgitas Vodja. "Firmat iseloomustab minu arvates eelkõige tohutu iseseisvus ja suurepärane meeskonnatöö. Kogu võistluse ettevalmistusperioodi vältel kiirgas neist tohutu ühtehoidmistunne."

Eestit esindasid Euroopa finaalis Festera liikmed kooseisus Kevin Reisenbuk, Sandra Võsaste, Joonatan Oras ja Kris-Robin Sirge Hugo Treffneri Gümnaasiumist. Õpetaja Ülle Seevri juhendamisel toodab Festera biolangundavaid prügikaste. Noored võitsid maikuus ka Eesti parima õpilasfirma tiitli ainulaadse prügikastiga, milles saab lihtsalt ja mugavalt koduköögis lagundada oma biojäätmeid. Kahe kuuga tekib toidujäätmetest väärtuslik huumus, mida saab kasutada näiteks ürtide kasvatamiseks. Prügikaste on saadaval kahes erinevas suuruses: 25 liitrit ja 40 liitrit.

Haridus- ja teadusministeeriumi asekantsleri Mart Laidmetsa sõnul on Eesti üks väheseid Euroopa riike, kus ettevõtlusõppe arendamisega riiklikul tasemel tegeletakse. "Igapäevases koolitöös annab see noortele oskuse teha koostööd, viia teadmisi praktikasse ning pakub kõvasti enesekindlust. Meie noored suudavad tulla välja väga originaalsete ideedega ning neid ka edukalt turundada, mida tõestab ka edu Euroopa aasta õpilasfirmade valimisel – oleme seitsmel korral olnud esikolmikus. Seekord tuli 36 riigi tihedas konkurentsis kindel võit Hugo Treffneri Gümnaasiumi ettevõttele Festera," ütles asekantsler.

Ettevõtlusõpe, mis annab võimaluse koolis omandatud teadmised ja oskused ellu rakendada, omandab Euroopas järjest suuremat tähtsust. Brüsselis toimunud Euroopa Ettevõtlusõppe üritusel osalesid Belgia kuningas Philippe ning Euroopa Komisjoni volinikud Tibor Navracsis ning Marianne Thyssen. Eesti seisukohti tutvustas tippkohtumise avamisel HTM-i asekantsler Laidmets.

Eesti viib ellu ettevõtlikkuse ja ettevõtlusõppe arendamise programmi, millega edendatakse ettevõtlusõpet nii üld-, kutse- kui kõrghariduses. Õppijates kujundatakse ettevõtlikku hoiakut, arendatakse ettevõtluse alaseid teadmisi ja oskusi ning aidatakse seeläbi kaasa koolilõpetajate konkurentsivõime kasvule tööturul.

Laadimine...Laadimine...