Eesti parimaks õpilasfirmaks valiti Spoony

Eesti parimaks õpilasfirmaks valiti kolmapäeval piimas lahustuva šokolaadikuubikuga lusikaid tootev ettevõte Spoony.

Pilt: Scanpix

Eesti parimaks õpilasfirmaks valiti Spoony

Eesti parimaks õpilasfirmaks valiti kolmapäeval piimas lahustuva šokolaadikuubikuga lusikaid tootev ettevõte Spoony.

"Tänavu pälvis erinevalt varsematest aastatest esikoha firma, kellel oli ka kõige suurem käive," ütles võistlust korraldanud Junior Achievementi (JA) Eesti haru tegevdirektor Epp Vodja auhindade üleandmisel, vahendab BNS.

Spoony käivitasid Tallinna Gustav Adolfi Gümnaasiumi ja Vanalinna Hariduskolleegiumi õpilased ja see on õppeaasta algusest saadik suutnud müüa kuue eri maitsega šokolaadikuubikuga lusikaid ligi 9000 euro eest.

Teise koha pälvis Tartu Tamme Gümnaasiumi ja Hugo Treffneri Gümnaasiumi õpilaste ettevõte Pürg , mis toodab pressvildist disainkotte. Toodet saab tellida veebikeskkonna kaudu, igal kliendil on võimalus eristuda oma sümboolika lisamisega.  

Kolmanda koha vääriliseks hinnati Võru Gümnaasiumi õpilaste loodud firma Cheeset, mille tooteks on kodune juustuvalmistamise komplekt. Firma soovib pakkuda klientidele mitte ainult käegakatsutavat, vaid emotsiooni millegi loomisest ja juustuvalmistamise kogemust.  

Publiku auhinna pälvist talukaupade vahendusportaali loonud õpilasfirma SIBIS.

JA Eesti korraldatud Eesti õpilasfirmade võistluse finaalis osales 21 firmat.

JA Eesti direktori sõnul on õpilasfirmade üldine tase on väga palju tõusnud. „Õpilasfirmade võistlus ei ole ainult innovatsioonivõistlus, vaid kätkeb endas ka ettevõtluse põhitõdede arvestamist oma aastases tegevuses, samuti on olulisel kohal õpikogemus“, lisas Vodja.

Võistlejaid hindas ettevõtjatest ja äriinimestest žürii, mille eesotsas on ettevõtja ja JA Eesti nõukogu liige Paavo Pilv.

Õpilasfirma on JA Eesti ettevõtlusõppe programm. Tänavu tegutses 87 Eesti põhi-, kesk- ja kutsekoolis 297 õpilasfirmat, mis on 65 võrra rohkem kui mullu.

Õpilasfirma programmi arendamist ja võistluse läbiviimist rahastas programm "Ettevõtlikkuse ja ettevõtlusõppe süsteemne arendamine kõigil haridustasemetel" (EETA) Euroopa Sotsiaalfondist. Võistlust aitasid korraldada ja toetavad Tartu Ärinõuandla ja Tartu Linnavalitsus. Eesti parim õpilasfirma esindab Eestit Euroopa õpilasfirmade võistlusel Šveitsis.

Laadimine...Laadimine...