Eesti Raudteest skandaaliga lahkunud Asmannist saab VKG juht

Viru Keemia Grupi (VKG) uueks juhatuse esimeheks saab Ahti Asmann, kes oktoobris vahetab sellel ametikohal välja viimased kuus aastat kontserni juhtinud Priit Rohumaa.

Pilt: Scanpix

Eesti Raudteest skandaaliga lahkunud Asmannist saab VKG juht

Viru Keemia Grupi (VKG) uueks juhatuse esimeheks saab Ahti Asmann, kes oktoobris vahetab sellel ametikohal välja viimased kuus aastat kontserni juhtinud Priit Rohumaa.

"Täna on oluline tagada efektiivsus ja ettevõtte tugevdamine, et saaks ka edaspidi panustada põlevkivi- ja keemiatööstuse arengusse ning Eesti majandusse. Pean oluliseks konstruktiivse koostöö jätkumist riigi ja finantsstruktuuridega. Tahan anda omapoolse panuse VKG arengusse ja olla heaks partneriks kontserni juhatusele, nõukogule ja VKG töötajatele," ütles Asmann pressiteates.

Viru Keemia Grupi aktsionär Priit Piilmann ütles, et Ahti Asmann on pikaajalise rahvusvahelise juhtimiskogemusega tunnustatud juht ning tal on tugevad kompetentsid antud valdkondades.

"Praegune juhtkond Priit Rohumaa eestvedamisel on saavutanud märkimisväärseid tulemusi ja viinud kontserni väga kõrgele tasemele. Seda tõestavad kasvõi kolm täisvõimsusel töötavat Petroter tehast. Samas jätkub põlevkivi- ja keemiatööstuses tormiline areng, mistõttu peame väga oluliseks prioriteediks koostööd just meie finants- ja riigipartneritega," märkis Piilmann.

Ahti Asmann on lõpetanud Tartu Ülikooli majanduse eriala. Kaheksateist aastat oma karjäärist on ta töötanud SEB pangas erinevatel positsioonidel ning aastatel 2008-2010 juhatuse esimehe ametis. Viimased kolm aastat on Ahti juhtinud riigiettevõtet AS Eesti Raudtee.

Mai keskel oma soovist ametist lahkuda teavitanud Priit Rohumaa jätkab tööd uue juhatuse esimehe ametisse astumiseni ehk septembri lõpuni.

VKG on Eesti üks suuremaid põlevkivi ümbertöötlemise ettevõtteid ja maailma suuruselt teine põlevkiviõlitootja. Kontserni panus riigieelarvesse 2014. aastal ulatus 45 miljoni euroni. VKG annab tööd rohkem kui 2 150 inimesele.

Eesti Raudtee endine juhatuse esimees Ahti Asmann teatas soovist ametikohalt tagasi astuda 27. märtsil pärast seda, kui tulid avalikuks ebareeglipärasused juhile antud kütusekaardi kasutamisel. Praeguseks on Asmann ettevõttele tagasi maksnud 5000 eurot üleliigsete kütusekulude eest. Riigifirma nõukogu rahuldas selle avalduse ja otsustas välja kuulutada avaliku konkursi uue juhi leidmiseks. Asmann juhtis Eesti Raudteed kuni 12. juunini 2015.

Laadimine...Laadimine...