Eesti siseliinidel sõitis autovabal nädalal 22 669  bussireisijat

Euroopa liikumisnädala raames, mis keskkonnasäästu ja kulude vähendamise eesmärgil kutsus inimesi üles jätma isiklik auto koju ja kasutama erinevaid sõidujagamisteenuseid, sõitis Lux Expressi bussides kokku 22 669 reisijat, neist ligi pooled ehk  10 264 ostis pileti Tallinnast väljuvatele reisidele.

Pilt: Lux Express

Eesti siseliinidel sõitis autovabal nädalal 22 669 bussireisijat

Euroopa liikumisnädala raames, mis keskkonnasäästu ja kulude vähendamise eesmärgil kutsus inimesi üles jätma isiklik auto koju ja kasutama erinevaid sõidujagamisteenuseid, sõitis Lux Expressi bussides kokku 22 669 reisijat, neist ligi pooled ehk  10 264 ostis pileti Tallinnast väljuvatele reisidele.

Lux Expressi kommertsjuhi Märt Sibriku sõnul ei mõtle inimesed oma igapäevatoimetuste juures ilmselt palju sellele, kuivõrd säästaksime oma elukeskkonda ja üldist energiatarbimist, kui kasutaksime rohkem ühistransporti. 

Statistikaameti kohaselt on Eestis on 1000 elaniku kohta ligi 500 sõiduautot - ehk et auto on igal teisel eestlasel. Sibrik tõi välja, et kui bussi mahub keskmiselt 45-50 reisijat ja ühes sõiduautos sõidab keskmiselt kaks inimest, vähendab ühistranspordiga liikumine ainuüksi ühe bussitäie inimeste arvelt autode hulka 25 võrra. Samuti tähendab see, et ainuüksi Lux Expressiga reisijate arvelt on iga päev näiteks Tallinn-Tartu maanteel 1000 autot vähem, kuna Tallinn-Tartu mõlemal suunal kokku toimub igapäevaselt 44 väljumist. Siinkohal tänab ettevõte reisijaid, kes on valinud sõiduvahendiks just ühistranspordi ja panustavad sellega meid ümbritseva keskkonna hoidmisesse.

Sibriku sõnul kulub näiteks Tallinn-Tartu liinil sõitval uuel Irizar i8 bussil 100 km läbimiseks keskmiselt 23 kütuseliitrit. "Kui võrdleme bussi ja sõiduauto keskmist kütusekulu, mis on ca 7l/100km kohta, ning reisijate arvu suhet, siis selgelt on bussiga sõit säästlikum. Näiteks 50 inimesel kulub bussiga Tallinnast Tartusse sõites kokku keskmiselt 45 liitrit kütust ehk vähem kui liiter ühe inimese kohta. Kui aga reisijad kahekaupa autodega Tartusse sõidaksid, kuluks 50 inimesel kokku ca 325 kütuseliitrit ehk üle 6 liitri kütust inimese kohta. Kokkuhoid ainuüksi ühe bussitäie sõitjate kohta on seega märkimisväärne," tõi Sibrik välja. "Selline kütusekulu analüüs võiks panna omakorda mõtlema, kui palju oleks meil võimalik säästa keskkonda heitgaasidest ja hoida kokku energiakulu, kui igaüks meist kasutaks ühistransporti auto asemel kasvõi paar korda nädalas."

Ühistransporti kasutavate reisijatega läbivad Lux Expressi bussid ühes päevas kokku ligi 42 000 km ja pakuvad mugavat bussisõitu aastas rohkem kui 2,2 miljonile reisijale. Lisaks tekib reisijatel bussiga pikemaid vahemaid sõites vaba aeg, mida saab kasutada lõõgastumiseks või töö tegemiseks.

Lux Express lõi Euroopa liikumisnädala raames kaasa ka Uberi kampaanias #DitchYourKeys, mis esitas inimestele väljakutse veeta üks nädal ilma isikliku autota. Algatusega liitusid mitmed tuntud Eesti inimesed ja väljakutse, jätta isiklik sõiduk koju, võtsid vastu näiteks Soraineni advokaadibüroo partner Allar Jõks, tervisliku elustiili blogija Merilin Taimre ehk Paljas Porgand, Autogeeniuse peatoimetaja Tarmo Tähepõld, DelfiTV produtsent Eliis Pärna ning StarFMi hommikuprogrammi juht Jürgen Pärnsalu.

 

Laadimine...Laadimine...