"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Eesti-Soome linnade ja parlamentide jalgpalliturniiri võitis Tallinn (0)
22. mai 2016
Scanpix/foto on illustreeriv

Eile Kadriorus toimunud Eesti ja Soome parlamentide ning Soome Hyvinkää ja Tallinna linna meeskondade vahelises jalgpalliturniiris näitas Tallinna meeskond kindlalt oma üleolekut võites finaalmängus Soome Eduskunda seisuga 2:0.

Väravad lõi Eesti pealinna poolt Nõmme spordikeskuse rajameister Leonid Bondartšuk ja Tallinna Keskonnaameti insener Maksim Belov.

Tallinna linnasekretär Toomas Sepp sõnas Tallinna TV uudistesaates, et Tallinna meeskond jätab turniiril alati ka midagi varuks. “Kui minusugused mehed väljakult lahkuvad, tulevad paremad asemele, krutime pinge üles ja mängu teine poolaeg peaks olema meie. Jalgpallis on meil küll selline meeskond, mis saab kokku siis, kui vaja on. Süsteem on suur, kedagi ikka leiame, kes jalgpalli mängida oskab.”

Turniiri avamängus kohtusid Eesti Riigikogu ja Soome Eduskunda võistkonnad pealtvaatajate sõnul väga traagilises mängus. Mängu võit ja kaotus otsustati alles penaltitega. Soomlastel oli ühe väravaga õnne rohkem ja nii nad meie riigikogu võistkonda seisuga 7:6 võitsidki.

Riigikogu aseesimehe Jüri Ratase sõnul võib jalgpalli olla tore mängida, ent kui ollakse väljakul tahetakse loomulikult võita. “Meie riigikogul on turniiril mõnikord õnnestunud saada ka finaali, täna kahjuks nii ei läinud,” nentis Ratas.

Riigikogu liige Rainer Vakra lisas, et Soome Eduskunnalt tuli kaotus vastu võtta penaltitega. “Oli väga võistlust täis ja huvitav mäng, kaotasime ühe väravaga. Nii et, meil on nüüd põhjust aasta aega harjutada, et järgmine aasta tugevamad olla.”

Eesti ja Soome parlamentide ning Soome Hyvinkää linna ja Tallinna linna meeskonnad kohtuvad omavahel juba 20 aastat. Mängu reeglite järgi kestab üks poolaeg 25 minutit ning igas võistkonnas peab kogu olema väljakul ka üks naine. Jalgpalliturniiri võitjat autasustatakse rändauhinnaga “Kuldne kirves”. Rändauhind on oma nime saanud Hyvinkää legendaarse linnapea Tauno Kirves´e auks. Tallinna linn on turniiri võitnud ka 2004., 2011., 2012. ja 2015. aastal.

Järgmine turniir toimub 20. mail 2017. aastal Soomes Hyvinkää linnas ja on pühendatud Soome Vabariigi 100. ja Hyvinkää linna 100. sünnipäevale.