Eesti sulgpallurid said Poolas juunioride EM-il pronksi

Sulgpallurid Kristin Kuuba ja Helina Rüütel said Poolas peetaval juunioride EM-l pronksmedali.

Kuuba ja Rüütel jõudsid võistlust alustanud 62 paari seast võitudega Leedu, Saksamaa, Venemaa ja Taani paaride üle poolfinaali, kus nende vastasteks olid prantslannad Anne Tran ja Verlaine Faulmann, teatas Eesti Sulgpalliliit BNS-ile.

Finaalikoha otsustanud mängu esimeses geimis suutsid eestlannad initsiatiivi haarata, ründavalt mängida ning saada võidu 21-19. Teises geimis domineerisid aga prantslannad ning võitsid omakorda 21-16. Kolmanda geimi alguses suutsid vastased väikse eduseisu välja võidelda ja mõnepunktilist vahet geimi lõpuni hoida. Viiskümmend minutit kestnud mängu lõppseisuks kujunes eestlannade poolt vaadatuna 21-19, 16-21, 15-21.

Finaalis said prantslaste üle võidu ja Euroopa meistritiitli Julie Dawall Jakobsen ja Ditte Søby Hansen. Nõo Sulgpalliklubi mängijate võidetud pronksmedal on Eesti esimene medal sulgpalli tiitlivõistlustel.

Üksikmängus sai Kristin Kuuba 5.-8. koha, veerandfinaalis Kuuba välja lülitanud taanlanna Mia Blichfeldt tuli Euroopa meistriks. Meespaarismängus jäid Heiko Zoober ja Mikk Õunmaa jagama 9-16. kohta.