Eesti suurim vald Viimsi tähistab oma 98. aastapäeva

1919. aastal toimus Viimsi rahva tahtel valla asutamiskoosolek. Valla piires elas tol momendil 1258 elanikku. Täna elab Viimsis 19 257 inimest.

Pilt: Scanpix
Eesti

Eesti suurim vald Viimsi tähistab oma 98. aastapäeva

1919. aastal toimus Viimsi rahva tahtel valla asutamiskoosolek. Valla piires elas tol momendil 1258 elanikku. Täna elab Viimsis 19 257 inimest.

Viimsi kui koha ajalugu on mõistagi pikem kui vald ise eksisteerinud on, eelmisel aastal tähistasime 775 aasta möödumist Viimsi esmamainimisest.

"Esimesed märkmed Viimsist pärinevad Taani hindamisraamatust ehk niinimetatud Suure Eestimaa nimistust, Revala kihelkonnana," ütleb vallavanem Rein Loik. "1990. aastal toimunud muinaskalmete väljakaevamised näitasid, et Viimsi poolsaare ajalugu ulatub koguni 3.- 4. sajandisse. Tundub, et meie maa oli juba siis atraktiivne elukeskkond."

"Meie elanike arv läheneb 20 000-le ning vallana kasvame ja areneme jõudsalt. Meie kindel soov on olla oma elanikele parim elukeskkond ning paista silma oma ettevõtlikkusega ja innovaatilisusega. Need on märksõnad, millega iseloomustatakse kaasaegset omavalitsust ja millega Viimsi vald saab olla teerajaja," ütleb vallavanem Loik.

Viimsi vald tähistab oma sünnipäeva tervislikult. 10. mail toimus aastapäevale pühendatud Viimsi basseinitriatlon ning 14. mail toimub koostöös MyFitnessiga Viimsi jooks. "98 on väärikas iga. Et ka meie inimeste täisväärtuslik elu jõuaks pika eani, soovime oma aastapäeva tähistamiseks pöörata tähelepanu tervislikule ja sportlikule elustiilile. Meil on hea meel, et koostöös partneritega on sel aastal sünnipäeva tähistamine eriti sportlik - igaüks leiab midagi endale," ütleb Rein Loik.

Viimsi MyFitness ja Viimsi vallavalitsus teevad aastapäeva tähistamiseks annetuse vähiravifondile "Kingitud Elu". "Tervis ja tervelt elatud elu on meie suurim väärtus. Soovime Viimsi valla 98. sünnipäeva tähistamiseks teha annetuse vähiravifondile, et toetada vähiravi jõudmist abivajajateni," sõnab vallavanem Rein Loik. 14. mail toimuva MyFitnessi Viimsi jooksu iga jooksja pealt annetatakse 1 euro vähiravifondile "Kingitud Elu".

Sihtasutus Hille Tänavsuu vähiravifond "Kingitud Elu" on Eesti esimene eraalgatuslik vähiravi toetusfond, mille missioon on toetada vähihaigeid ja nende peresid.

Laadimine...Laadimine...