Eesti Tarbekunsti- ja disainimuuseum kutsub näitustele 2017. aastal

Vaata Eesti Tarbekunsti- ja disainimuuseumi näitusteplaani aasta lõpuni.

Pilt: Scanpix

Eesti Tarbekunsti- ja disainimuuseum kutsub näitustele 2017. aastal

Vaata Eesti Tarbekunsti- ja disainimuuseumi näitusteplaani aasta lõpuni.

Euroopa kultuurielu keraamikas
Barokist tänapäevani
21.01.–26.03.2017
Faenza rahvusvahelise keraamikamuuseumi kureeritud näitus ühendab üheksa muuseumi keraamikakogud, et pakkuda ülevaadet keraamika arengusuundumustest Euroopas 17. sajandist tänaseni. Näitus annab põhjaliku ülevaate Euroopa keraamika ajaloost, tutvustades siinsele publikule tõelist eriala klassikat. Tegu on osaga laiahaardelisest keraamikale keskendunud projektist „Ceramics and Its Dimensions“, kuhu on kaasatud ka ETDM ja mida toetab Euroopa Liidu Loova Euroopa programm. Näitus saabub Tallinna Stoke-on-Trenti nimekast keraamikakeskusest ja liigub edasi Riiga.
I korrus

Toit ja nõu
21.01.–26.02.2017
Eesti Kunstiakadeemia keraamika osakond on juba mitu aastat vedanud projekti, mille eesmärk on viia kokku noored keraamikud ning kohalikud kohvikud ja restoranid. Keskendudes erinevate söögikohtade vajadustele ja soovidele, on disainerid pakkunud välja omapoolse lähenemise, mille käigus on sündinud esemed ja komplektid, mis iseloomustavad kindla söögikoha spetsiifikat ja iseloomu. Astudes välja standarditud keskkonnast, loovad need isikliku lähisuhte külastaja ja toidunaudingu vahele.
Galerii

Eesti tarbekunsti püsinäitus
Kogutud teosed
Alates 23.02.2017
Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi püsiekspositsioon annab võimaluse saada ülevaade Eesti tarbekunsti arengust ning tegutsenud ja tegutsevate kunstnike loomingust möödunud sajandi algusest tänaseni. Näitus on kantud soovist teha kättesaadavaks võimalikult laiaulatuslik valik muuseumi kollektsioonist, teostades seeläbi nii palju kui võimalik avafondi ideed. Kokku on eksponeeritud üle 2000 teose.
II korrus

EKA nahakunsti osakond 100
02.03.–16.04.2017
Eesti Kunstiakadeemia nahakunsti osakond tähistab 1. märtsil 2017 olulist verstaposti. Oma 100. sünnipäevaks korraldatud näitusel on eksponeeritud valik sajandi jooksul nahakunsti osakonna arhiivifondi kogunenud väljapaistvamatest töödest. Eri aastakümnetel valmistatud nahkköited, karbid, kotid jm peegeldavad küll erinevaid esteetilisi tõekspidamisi, kuid on ajajoont hüljates asunud muuseumi trepigaleriis sõbralikku dialoogi. Hingega asjad demonstreerivad tudengite loomingulist pühendumist ja alati eksaktset teostusoskust ajast aega.
Lisaks: www.nahakunst100.ee, http://www.artun.ee/erialad/nahakunst/
Galerii

7. Tallinna rakenduskunsti triennaal
Ajavahe
22.04.–23.07.2017
Rahvusvahelise 7. Tallinna rakenduskunsti triennaali teema on „Ajavahe. Time Difference“ ning see uurib aega ja selle erinevaid käsitlusi. Peanäitusele valis žürii 256 laekunud töö hulgast 49 teost, autorid on pärit 19 riigist. 7. Tallinna rakenduskunsti triennaali korraldab uus töörühm, mida juhib Merle Kasonen. Triennaali mahuka programmi ja uudistega saab tutvuda koduleheküljel www.trtr.ee
I korrus, galerii

Moemajaga ja moemajata
29.07.–10.09.2017
60 aastat tagasi pandi alus legendaarsele Tallinna Moemajale. Tähtpäevast inspireeritult näitavad oma loomingut moemajas 1980. aastatel töötanud moekunstnikud: Krista Kajandu, Zoja Järg, Kai Saar, Liivia Leškin, Hilja Tüür, Anu Strandberg, Anu Johanson, Anu Hint, Vilve Unt ja Ivo Nikkolo. Igalt disainerilt saab näha kahte komplekti – moemajas valminud rõivamudelit ja tänapäevast loomingut tutvustavat eksemplari. Väljapanekut täiendavad moekunstnike meenutused ja tööjoonised. Näituse kuraator on Anu Hint.
Galerii

Moefoto. Boris Mäemets
12.08.–22.10.2017
Boris Mäemets oli üks Nõukogude Eesti olulisemaid fotograafe, kes tegeles intensiivselt sisearhitektuuri ja tarbekunsti jäädvustamisega. Tema lähenemine Tallinna Moemajas loodule ning moemaja ajakirjale Siluett pildistatud seeriad lõid aluse Eesti nüüdisaegsele moefotograafiale, kujundades ühtlasi siinset arusaama moe tähendusest laiemalt. ETDMil on ulatuslik kogu Boris Mäemetsa 1960.–1970. aastate moefotodest, millest teeb näitusele valiku kuraator Anne Vetik.
I korrus

Linn ja mets
16.09.–19.11.2017
Poola nüüdisdisaini maastik on üks kirevamaid ja elavamaid Euroopas. Projekti „Linn ja mets“ eesmärk on pöörata tähelepanu linnas pesitsevatele elukatele – lindudele, loomadele, putukatele. Kaasatud disainereid on kutsutud looma neile pesakaste, et väljendada oma kogemust ja muret keskkonna pärast. Kõigist näidetest kumab vaatajani soov ja püüe lepitada omavahel linnaelu ja looduslähedust. Näituse kuraator on Ewa Solarz / WILK Open Cluster of Design.
Galerii

Klassikud. Helle ja Taevo Gans
11.11.2017–11.02.2018
Klassikute sarja 17. näitus on keskendunud Helle ja Taevo Gansi loomingulisele tandemile, kes on Eesti disainimaastikul silmatorkav paar. Nad on kumbki tõestanud end iseseisvate loojatena, ent teostanud ka jõulisi ühistööna valminud projekte. Nad olid aktiivsed osalised 1960. aastate teisel poolel alguse saanud disaini- ja sisearhitektuuri protsesside ja tavade muutusterohkes sündmustikus, paistes silma oluliste arhitektuuriobjektide reeglina modernistlikus võtmes lahendatud sisekujunduste autoritena. 1990. aastate alguses kohandasid nad oma loometöö edukalt uute tingimustega.
I korrus

Maie Mikof-Liivik
24.11.2017–21.01.2018
Klaasikunstnik Maie Mikof lõpetas ERKI 1967. aastal ja töötas seejärel mõne aasta kunstitoodete kombinaadis ARS portselanimaalijana, 1975. aastast on ta vabakutseline kunstnik. Ta on töötanud mitme kümnendi vältel peamiselt kuumtöötlustehnikas, aga teostanud töid ka kipsvormi presspuhumise meetodil. 1990. aastatest võttis ta kasutusele leekpõletitehnika, mis on võimaldanud nii õrnemate vormide loomist kui ka vastavate teemade käsitlemist. Maie Mikof on üks neid kunstnikke, kelle looming on jõudnud muuseumi kogusse mitme kümnendi vältel ja kes esindab 1970.–1980. aastate klaasikunsti mitmeid suundumusi.
Galerii

Laadimine...Laadimine...