Eesti viisat saab edaspidi taotleda 59 Venemaa linnas

Eesti sõlmis lepingu rahvusvahelise viisataotluste vahendamise ettevõttega VFS Global, mille esinduste toel laieneb Venemaal 59-ni nende linnade arv, kus saab esitada dokumente Eesti viisa taotlemiseks.

Pilt: Scanpix/Pilt on illustratiivne
Eesti

Eesti viisat saab edaspidi taotleda 59 Venemaa linnas

Toimetaja: Dmitri Povilaitis

Eesti sõlmis lepingu rahvusvahelise viisataotluste vahendamise ettevõttega VFS Global, mille esinduste toel laieneb Venemaal 59-ni nende linnade arv, kus saab esitada dokumente Eesti viisa taotlemiseks.

"Selline leping tõesti rahvusvahelise hanke võitnud ettevõttega sõlmiti," ütles välisministeeriumi esindaja Britta Tarvis esmaspäeval BNS-ile.

VFS Global teatas esmaspäeval, et alustab oma viisakeskustes Eesti viisa taotlemiseks vajalike dokumentide vastuvõtmist Moskvas, Peterburis, Pihkvas, Kingissepas, Ivangorodis, Nižni Novgorodis, Kaasanis, Jekaterinburgis, Krasnodaris, Veliki Novgorodis, Rostovis Doni ääres, Voronežis, Samaras, Novosibirskis, Kaliningradis, Saratovis, Ufaas, Permis, Vologdas, Smolenskis, Habarovskis, Novorossiiskis, Irkutskis, Vladivostokis, Krasnojarskis, Omskis, Petrozavodskis, Murmanskis, Arhangelskis, Tšeljabinskis, Viiburis.

Lisaks avab ettevõte oma viiskakeskused Tjumenis, Surgutis, Volgogradis, Pjatigorskis, Tšerepovetsis, Vladimiris, Barnaulis, Belgorodis, Brjanskis, Mahhatškalas, Saranskis, Tuulas, Rjazanis, Tomskis, Tšitaas, Ivanovos, Kalugas, Kemerovos, Novokuznetskis, Kirovis, Sotšis, Kurganis, Kurskis, Lipetskis, Orenburgis, Pensas, Iževskis, Uljanovskis, kus samuti saab Eesti viisataotlusi esitada.

Uute operatsioonide väljaarendamine peaks lõpule jõudma 2019. aasta keskpaigaks, teatas VFS Global.

"Välise teenuse osutaja (VTO) võtab viisataotlejatelt teeninduspunktides vastu Schengeni viisade taotlusi, edastab taotlused konsulaati, toimetab reisidokumendid väljastatud viisade või keeldumisteatistega konsulaadist viisakeskusesse ja väljastab reisidokumendid väljastatud viisade või keeldumisteatistega viisataotlejatele. Viisataotluste vastuvõtmisel võetakse viisakeskuses ka taotleja biomeetrilised andmed ning võetakse viisatasu ehk riigilõivu," selgitas välisministeeriumi esindaja viisakeskuste tööd.

Tarvis rõhutas, et otsuse, kellele viisa väljastatakse, teevad endiselt Eesti konsulaarametnikud.

"Eesti saatkondade ja konsulaatide roll püsib sama: esindused teevad Schengeni viisa taotluse suhtes otsuse, kas väljastada viisa või keelduda selle andmisest," märkis ta.

Tarvise sõnul kasutab VTO teenust enamik Schengeni liikmesriike. "Selleks on mitmeid põhjuseid: see võimaldab päevas võtta vastu rohkem taotlusi, vähendada ootejärjekordi suuremates esindustes ja teha protsessi taotlejate jaoks mugavamaks – seda eriti nendes riikides, kus võivad olla märkimisväärsed vahemaad taotleja kodulinna ja lähima esinduse vahel," ütles ministeeriumi pressiesindaja.

Kui viisa otsustatakse väljastada, trükib saatkond või konsulaat viisakleebise ning kleebib selle ka reisidokumenti.

Jätkuvalt võetakse teatud osa Schengeni viisa taotlustest vastu ka otse esindustes, riigiti ja esinduste lõikes on see arv erinev. Pikaajalise viisa taotlusi on võimalik esitada ainult saatkonda või konsulaati, VTO-l seda õigust ei ole.

VFS Global teatas esmaspäeval, et lisaks Venemaale, hakkavad tema viisakeskused Eestile teenust pakkuma ka Hiinas, Indias, Valgevenes ja Türgis.

Ettevõtte teatel on VFS Global maailma juhtiv partner riikide valitsustele ja diplomaatilistele esindustele. Seillel on 2709 viisakeskust 141 riigis ning ta vahendab oma teenuseid 61 riigile.

Laadimine...Laadimine...