Eestimaa Rohelised uueks juhiks valiti Züleyxa Izmailova

Nädalavahetusel valis Eestimaa Roheliste üldkogu oma uueks juhiks Noorte Roheliste liidri ja looduskaitsja Züleyxa Izmailova.

Pilt: Facebook

Eestimaa Rohelised uueks juhiks valiti Züleyxa Izmailova

Nädalavahetusel valis Eestimaa Roheliste üldkogu oma uueks juhiks Noorte Roheliste liidri ja looduskaitsja Züleyxa Izmailova.

"Minu eesmärgiks, nagu paljudel teistelgi rohelistel, on ökoriik. See tähendab muuhulgas laste ja eakate vaesusprobleemi lahendamist, kohaliku pestitsiidide-vaba toidu pakkumist haridus- ja raviasutustes ning üleminekut hajusa taristuga taastuvenergiale. Leian, et riigi väiksust silmas pidades on praegune olukord lubamatu ning senisest riigijuhtimisest tulenev ohustab otseselt meie keele ja kultuuri püsimajäämist. Me tahame, et juba sügisestel valimistel pöörataks omavalitsuste areng tervikliku maailmavaate, õnnelike inimeste ja loodusega kooskõlalise kodukandi loomise suunas," rääkis Izmailova BNS-ile.

Roheliste endine juht Aleksander Laane märkis, et Züleyxa ehk Zuzu on väga kiiresti õppiv ja julge uue põlvkonna juht. "Ta on end näidanud suurepärase eestvedajana lendorava ja metsade kaitse kampaaniates, olles ka erakonna aseesimees. Minul läks erakonna eesotsas juba seitsmes aasta, millest esimesed olid erakonna jaoks ülirasked. Me tulime sellest raskest ajast välja ning nüüd, kus toetus on hakanud tõusma ning me oleme taas nähtavamad, on aeg uuendusteks. Ma ise ei kavatse kuhugi kaduda, vaid jään uut juhti koos kogu meeskonnaga toetama," ütles Laane.

Erakond on otsustanud osaleda kohalike omavalitsuste valimisel oktoobris Tallinnas oma nimekirjaga. Teistes piirkondades, sealhulgas Tartus osalevad Eestimaa Rohelised kandidaadid valimisliitude töös.

Juhatusse kuuluvad pühapäevast Aleksander Laane, Andrei Gudim, Marko Kaasik, Kaspar Kurve, Joonas Laks, Olev-Andres Tinn, Timur Sagitov ja Küllike Reimaa.

Laadimine...Laadimine...