Eestlased ei taha enam kodumaist muusikat kuulata

Kõige populaarsemateks lauludeks osutusid juunis ja juulis Ed Sheerani "Shape of You" ning selle suve vaieldamatult suurim hittlugu "Despacito". 

Pilt: Scanpix

Eestlased ei taha enam kodumaist muusikat kuulata

Kõige populaarsemateks lauludeks osutusid juunis ja juulis Ed Sheerani "Shape of You" ning selle suve vaieldamatult suurim hittlugu "Despacito". 

Maailma suurim veebipõhine muusikateenus Deezer avaldas eestlaste muusikakuulamise juuni ja juuli edetabeli, millest selgub, et sel suvel kuulatakse väga vähe kodumaist muusikat.

Tele2 tootedirektori Katrin Aroni sõnul on suve kuulatuim ansambel USA rokkbänd Imagine Dragons, kuid esikolmikusse mahuvad veel ka Ed Sheeran ning Linkin Park. "Esimese eestimaise nime leiab alles edetabeli 22. kohalt ning selleks on räpipunt 5Miinust," ütles Aron.

"Linkin Parki puhul on näha märgatavat kuulamiste tõusu pärast seda, kui bändi solist Chester Bennington otsustas elust lahkuda, mis näitab, et tema muusika oli eestlastele väga hingelähedane," lisas Aron.

Kõige populaarsemateks lauludeks osutusid aga juunis ja juulis Ed Sheerani "Shape of You" ning selle suve vaieldamatult suurim hittlugu "Despacito". 

Eestis juunis ja juulis kõige kuulatumad artistid:

 1. Imagine Dragons
 2. Ed Sheeran
 3. Linkin Park
 4. David Guetta
 5. Calvin Harris
 6. Coldplay
 7. Daddy Yankee
 8. Martin Garrix
 9. Eminem
 10. Selena Gomez

Kõige kuulatumad lood samal perioodil:

 1. Ed Sheeran - Shape of You
 2. Daddy Yankee - Despacito
 3. Clean Bandit - Symphony (feat. Zara Larsson)
 4. Charlie Puth - Attention
 5. Robin Schulz - OK (feat. James Blunt)
 6. Martin Garrix - There for You
 7. Selena Gomez - It Ain't Me
 8. Martin Jensen - Solo Dance
 9. Ofenbach - Be Mine
 10. Jason Derulo - Swalla (feat. Nicki Minaj & Ty Dolla $ign)

Deezer on 43 miljoni muusikapalaga maailma suurim veebipõhine muusikateenus, millel on üle 10 miljoni aktiivse kasutaja 180 riigis. Deezeril on Eestis ligi 50 000 registreeritud kasutajat.

Laadimine...Laadimine...