Eestlased söövad poole vähem putru kui peaks

Keskmine eestlane tarbib umbes 73 kg teraviljatooteid aastas, mida on poole vähem kui on soovitatud.

Pilt: Veski Mati

Eestlased söövad poole vähem putru kui peaks

Toimetaja: Merje Aus

Keskmine eestlane tarbib umbes 73 kg teraviljatooteid aastas, mida on poole vähem kui on soovitatud.

Tervisliku toitumise ja pudru kasulike omaduste tutvustamiseks viivad teraviljahelveste tootjad Veski Mati ja Herkuless kolmandat aastat Eesti koolides läbi pudruprogrammi.

Rahvusvaheline pudrukuu juhib tähelepanu pudru kasulikkusele

10. oktoobril tähistatakse üle maailma rahvusvahelist pudrupäeva ja oktoober on pudrukuu. Erinevad uuringud kinnitavad, et pudrusöömine mõjub kasulikult seedimisele, toitainete omastamisele, kehakaalule ning leidub tõendeid, et pudrusõbrad võivad elada kauem neist, kes pudru peale viltu vaatavad.

Pudruprogrammi eesmärk on tõsta Eesti laste teadlikkust tervislikust teraviljatoidust, tutvustada õigeid toitumisvalikuid ja propageerida hommikupudru söömist. Programmi ajal saavad klassid koos õpetajaga katsetada koolides erinevaid pudruretsepte ja leiutada enda oma.

Suurimad pudrusõbrad saavad auhindu

Pudrukuu programmiga saavad liituda kõik 1.-4 ja 5.-8 klasside õpilased, kelle õpetaja registreerib klassi lehel www.pudruprogramm.ee. Igale osalevale lapsele paneb Veski Mati ja Herkuless välja teravilju tutvustavad õppematerjalid koos retseptiraamatu, diplomite ja kingitustega.

Pudrukuu programmile on oma toetuse andnud Daniel Viinalass, Getter Jaani, Merle Liivak, Kristel Aaslaid, Merilin Taimre ehk Paljas Porgand, Kristina Lauri ja Eesti Jalgpallikoondis.

Võitjaklass selgub loosi tulemusena ja saab auhinnaks 31. oktoobril meeleoluka õhtu koos armastatud staaridega Solarise Vapianos.

Balti Veski AS pakub Veski Mati kaubamärgi all täna Eesti suurimat kuivainete tootevalikut ja on Baltimaade suurima teraviljakontserni Baltic Mill koosseisus. Herkulessi valikus on olnud enam kui 20 erinevat teraviljahelveste toodet juba üle 60 aasta.

Huvitavaid fakte pudru kasulikkuse kohta:
• Süües väikese kausitäie (28 g) jagu täisterahelbeid päevas, väheneb tõenäosus surra südamehaigustesse 9%, näitab 2015. aastal Ameerikas läbi viidud uuring.
• Sama uuringu järgi on noortel, kes söövad regulaarselt kaeratooteid, 50% väiksem tõenäosus kalduda ülekaalulisusele.
Soomes läbi viidud uuringu kohaselt võib kaerahelveste lisamine väikelaste menüüsse aidata ennetada püsiva astma väljakujunemise.

Laadimine...Laadimine...