EKRE ootab tõrvikurongkäigul osalejate uut rekordhulka

Rongkäik viib läbi vanalinna tänavate ning jõuab ligi tund pärast algust tagasi Vabadussõja võidusamba jalamile, kus peetakse pidupäevakõnesid ja toimub ühislaulmine.

Pilt: Scanpix/ Foto on illustreeriv

EKRE ootab tõrvikurongkäigul osalejate uut rekordhulka (2)

Toimetaja: Sandra Lepik

Rongkäik viib läbi vanalinna tänavate ning jõuab ligi tund pärast algust tagasi Vabadussõja võidusamba jalamile, kus peetakse pidupäevakõnesid ja toimub ühislaulmine.

Tallinnas Vabaduse väljakul algab täna kell 20 tõrvikurongkäik, mille korraldajad Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) ja selle noorteorganisatsioon Sinine Äratus ootavad osalema rohkem rahvast kui varasematel aastatel, vahendas BNS korraldajaid. 

Tõrvikuid jagatakse enne rongkäigu algust kohapeal, samuti on rongkäigus laulmiseks saadaval lauluraamatud. Rongkäik viib läbi vanalinna tänavate ning jõuab ligi tund pärast algust tagasi Vabadussõja võidusamba jalamile, kus peetakse pidupäevakõnesid ja toimub ühislaulmine. Üles astuvad Tõnis Mägi ja Merit Männiste.

Korraldajad lubavad rongkäigule tulla ka oma tõrvikuga, samuti võib kaasa võtta Eesti rahvuslippe. Plakatid ning vabariigi aastapäevale sobimatu sümboolika ja loosungid palutakse koju jätta. Turvameeskonnal ja politseil on õigus korda rikkuvad isikud ürituselt eemalda.

Vabariigi aastapäeva traditsiooniline tõrvikurongkäik Tallinnas on Sinise Äratuse ja EKRE suurim iga-aastane ettevõtmine. Traditsiooni lõi Sinine Äratus 24. veebruaril 2014. Iga aastaga on tõrvikurongkäik toonud kokku üha rohkem rahvuslasi nii Eestist kui välismaalt. Eesti Vabariigi 100. aastapäeval eelmisel aastal osales rongkäigul ligi 5000 inimest.

"Tõrvikuvalguses läbi linna sammuv rongkäik on austusavaldus Eesti vabaduse eest võidelnud ja rahvusriigi loonud esiisadele," märgivad korraldajad enda teates. "Samuti saadab tõrvikurongkäik sõnumi tänapäeva ja tulevikku: üheskoos oma rahvaga jääme püsima sadadeks ja tuhandeteks aastateks."

2 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...