Elanikud saavad Süsta ja Kase parkide uuendamises kaasa rääkida

Kõiki kohalike elanike ettepanekuid kaalutakse väga põhjalikult.

Pilt: Põhja-Tallinna LOV/ Süsta park

Elanikud saavad Süsta ja Kase parkide uuendamises kaasa rääkida

Toimetaja: Moonika Tuul

Kõiki kohalike elanike ettepanekuid kaalutakse väga põhjalikult.

Linn teeb lähiaastatel korda kaks Kopli parki – Süsta ja Kase pargi. Põhja-Tallinna valitsus palub avaldada arvamust selle kohta, mida võiks parkides muuta. Rekonstrueerimisprojektide koostamine toimub sellel aastal.

"Olen püüdnud Põhja-Tallinna valitsust juhtida kaasavalt ja läbipaistvalt," ütles Põhja-Tallinna vanem Raimond Kaljulaid. "Oleme küsinud elanike arvamust nii olulisemate eelarvemuudatuste kohta kui ka näiteks seoses linnaruumi paigaldavate pinkide ja jalgrattaparklate asukohtadega, Pelgulinna väljaku rajamisega seoses ja paljudel teistel juhtudel. Pean seda õigeks, et inimestel oleks võimalikult mugav ja lihtne oma kodulinnaosa puudutavate otsuste osas kaasa rääkida. Eriti kui tegemist on suuremate muutustega, mida kahe pargi korda tegemine kindlasti on." 

Arvamust võib avaldada Põhja-Tallinna linnaosa FB lehel, saata tava- või e-postiga (Niine tn 2, 10414 Tallinn; pohja@tallinnlv.ee). Kõik ettepanekud on oodatud!

Kopli parkide uuendamine on osa laiemast plaanist, mis puudutab kogu piirkonna arengut. Eelmisel aastal tegi linn korda Stroomi rannapargi ja Kopli kalmistupargi ning rekonstrueeris trammiteed. Palgatud on pargivahid, paigaldatud uued pingid ja prügikastid. Alanud on Kopli liinide ehitus. Lähiaastatel on plaanis ehitada uus hoone Kopli noortemajale ja rajada mereäärne promenaad.

Kõiki kohalike elanike ettepanekuid kaalutakse väga p

õhjalikult. Kase pargis on kavas korrastada kõnniteed, istutada põõsaid, rajada korralik jooksurada tervisesportlastele ja paigaldada mitmekesised treeningvahendid. Üks mõte on korrastada pargi keskosas asuv väljak ja ehitada sinna kõlakoda, istumisala ning mänguväljak lastele. Loomulikult uuendatakse ka valgustust ja muud vajalikud kommunikatsioonid. Kase pargi kaitsealune kivikülv, sõnajalad ja põlispuud jäävad kindlasti alles.

Süsta pargis on plaanis lahendada liigniiskuse probleem, teha korda teed ja valgustus, ehitada väike väljak TTÜ Eesti Mereakadeemia ette ja korrastada kohviku ala.

Laadimine...Laadimine...