Elron alustab uute rongijuhtide väljaõppega

Uuel aastal stardib Elronis uute rongijuhtide koolitus.

Pilt: Svetlana Aleksejeva

Elron alustab uute rongijuhtide väljaõppega

Toimetaja: Dmitri Povilaitis

Uuel aastal stardib Elronis uute rongijuhtide koolitus.

Kui viimati, 2017. aastal toimunud väljaõppel said viiekümnest pürgijast õppekoha kaheksa rongijuhi kandidaati, siis sel aastal kandideeris Elroni rongijuhiks õppima 175 inimest, kellest 11 alustavad 2020. aasta alguses väljaõppega.

Septembris kuulutas Elron avatuks vedurijuhtide väljaõppe konkursi, huvi rongijuhi ameti vastu oli enneolematult suur.

"Tänavune rongijuhtide väljaõppe konkurss oli läbi aegade populaarseim – 16 inimest kandideeris ühele kohale, see on õppele pürgimise rekord," tõi esile Elroni personalijuht Karin Kivari, kes lisas, et sel aastal oli tugevaid kandidaate rohkem kui pakutavaid ametikohti.

Rongijuhiks õppijate väljaselgitamisel kasutasime nii grupitöid kui individuaalseid töövestlusi.

"Piltlikult öeldes oli sõel väga tihe - grupitööd pääses sooritama 50 inimest, kellest individuaalsetele vestlustele kutsusime 24. Nende hulgast leidsimegi sobivad 11 kandidaati," sõnas Kivari. "Valikul pidasime eelkõige silmas, et kandidaadil on vähemalt keskharidus, tema eesti keele oskus vastab B1 tasemele ning tal on siiras huvi rongijuhina töötada. Kasuks tuli ka tehniline haridus.”

Elroni liikluskorralduse juht Magnus Roosma selgitas, et vedurijuhi väljaõpe algab juba jaanuaris teooriaõppega, mille lõpus tuleb sooritada Maanteeameti korraldatud eksam. Selle edukal sooritamisel väljastatakse kandidaatidele vedurijuhiload.

"Seejärel algab viis kuud kestev praktiline sertifikaadiõpe. Kümnest moodulist koosneva õppekava raames õpitakse tundma nii Euroopa kui ka Eesti siseriiklikke raudtee regulatsioone, millest suurima mahu moodustavad raudteeinfrastruktuuri, signalisatsioonijuhendi, rongiliikluse- ja manöövritöö juhendi praktiline tundmaõppimine. Eriline fookus on ohutusteadlikkusel ning sellega seotud tegevustel," rõhutas Roosma.

Kokku kestab õppetöö üheksa kuud ning kõik edukalt lõpetanud saavad töökoha Elronis.

Eesti Liinirongid AS on kaubamärgi Elron all tegutsev riigile kuuluv ettevõte, mis pakub kiiret, mugavat, turvalist ja keskkonnasõbralikku ühistransporti elektri- ja diiselrongidega kõigil Eesti rongiliinidel. 2018. aastal tehti Elroni rongidega üle 7,6 miljoni sõidu.

Laadimine...Laadimine...