Eluga Tallinnas jääb rahule 95% elanikest

"Seni, kuni kontserdisaalid on täis, peaks ka pealinna elanike majandusliku toimetulekuga kõik korras olema. Ja saalid on täis!" kommenteeris  laulja Anne Veski Tallinna elanike rahulolu-uuringut, mille järgi pole tervelt 71% elanikest pidanud viimase 12 kuu jooksul oma toimetuleku pärast muretsema.

Pilt: Scanpix

Eluga Tallinnas jääb rahule 95% elanikest (2)

Kai Maran

"Seni, kuni kontserdisaalid on täis, peaks ka pealinna elanike majandusliku toimetulekuga kõik korras olema. Ja saalid on täis!" kommenteeris  laulja Anne Veski Tallinna elanike rahulolu-uuringut, mille järgi pole tervelt 71% elanikest pidanud viimase 12 kuu jooksul oma toimetuleku pärast muretsema.

20. oktoobrist 28. novembrini tehtud küsitluses osales 1500 Tallinna elanikku alates 15. eluaastast. Tulemused näitavad, et alates 2006. aastast on pealinlased eluga Tallinnas rahul rohkem kui kunagi varem. Tallinna kui elukeskkonnaga on väga või pigem rahul suisa 95% linlastest ning oma linnaosaga 93%. Iga neljas Tallinna elanik ütles, et ei tunne oma linnaosas millestki puudust ja kõik on olemas.

"Oleme sellise tulemuse üle muidugi rõõmsad," ütles abilinnapea Taavi Aas. "See näitab, et linna investeeringud, teenused ja toetused linnakodanike elu parandamiseks on end õigustanud."

Tallinlastel läheb hästi. Tervelt 71% elanikest pole viimase 12 kuu jooksul ette tulnud majanduslikke probleeme. "Seni, kuni kontserdisaalid on täis on, peaks ka pealinna elanike majandusliku toimetulekuga kõik korras olema. Ja saalid on täis!" ütles ka laulja Anne Veski. "Linn korraldab ka ise väga palju toredaid kultuurisündmusi, näiteks Stroomi või Õismäe perepäevad, Lasnamäe ja Mustamäe päevad. See kõik aitab hoida ühise kodulinna tunnet! Võtan neist võimalust mööda alati hea meelega osa."

Bussisõit autost popim

Jõukus kajastub paraku ka autode arvu kasvus, sest kaks korda on kasvanud perede arv, kellel on kaks autot. Sellest hoolimata on ühistransport Tallinnas endiselt eelistatuim liikumisviis. Tervelt 47% elanikest kasutab liikumiseks just ühistransporti ning 38% elanikest sõidab ühistranspordiga iga päev. Ühistranspordiga on rahul või pigem rahul 78% linlastest, ning kõige rohkem vastanutest ehk 46%, arvab, et ühistranspordi olukord on paremaks muutunud.

"Kartused, et tasuta ühistransport toob halvema teenuse, pole osutunud tõeks," nentis Aas. "Remondime Koplisse viivaid trammiteid, viime trammirööpad ka lennujamani ning ostame pidevalt uusi busse. Enim positiivseid hinnanguid on elanikud andnud just ühistranspordi seisukorrale. Soovime ühistransporti planeerides pakkuda linlastele mugavat, ohutut ning keskkonnasäästlikku teenust."
Ühiskaart on kaasas 95% elanikest ja tavaliselt (96%) on see ka isikustatud.
 
Puhas keskkond oluline

Tallinna elanikud peavad lugu puhtast keskkonnast. Autovaba päeva teab koguni 89% elanikest ja üle neljandiku neist (27%) on mullu ka selle päeva üritustel osalenud. "Tähtis on see, et autovaba päev läheb inimestele korda, üha populaarsemaks on see muutunud koolides," ütles linna keskkonnaameti juhataja Relo Ligi. "Mitmed koolid, näiteks Merivälja oma, ergutavad lapsi kooli kõndima jalgsi ja on välja kuulutanud lausa autovabad nädalad. Nii võib loota, et ka tuleviku Tallinnas on eelistatud keskkonnasõbralik liikumisviis."

Elanikele meeldivad linna heakorrakampaaniad, neid peab positiivseks 94% Tallinna elanikest. 85% elanikest sorteerib pidevalt pandigapakendeid, pea sama palju (82%) sorteerib  pidevalt ka vanapaberit ja pappi. Ohtlikke jäätmeid sorteerib pidevalt 76% ning kasutatud riideid 65% elanikest.

Kõige enam ehk 85% vastanuist on rahul õhu puhtusega. Haljasalade ja parkide seisukorraga on rahul 83% ja nende piisavusega 82% linlastest.
"Mina elan Haaberstis ja saan sellest hinnangust suurepäraselt aru," selgitas Veski. "Puhast mereõhku ja rohelust aitab meil nautida uus rattatee, mis lubab mõnusalt kulgeda nii Tabasallu kui ka teisele poole – Stroomini. Minu tavaline retk on nii kuue kilomeetri ringis jalgrattaga või ka jalgsi. Aga kindlasti tuleks uuendada Haabersti ringtee. Ootan väga, et tipptundide ummikud maanteelt ristmiku uuenemisega kaovad."
Autojuhtide käitumisega ehk liikluskultuuriga ongi tallinlased kõige vähem rahul. 45% elanikest andis liikluskultuurile negatiivse hinnangu.
 
Saunad meeldivad

Tallinna rohelust kinnitas ka abilinnapea Arvo Sarapuu. "Avalikud rohealad on kättesaadavad 87,3% linlastest 300 meetri raadiuses elukohast, nii on küsitluse tulemus üsna ootuspärane," ütles abilinnapea Arvo Sarapuu. "Tallinna kuvand ongi rohelus, mida oleme teadlikult hoidnud. Rohealasid on linna pindalast ligi veerand ja kaitstavaid alasid 13,8%, hiljuti võtsime kaitse alla Pääsküla raba kui eriti liigirikka ja mitmekesise puhkeala elanike jaoks. Linn võtab kaitse alla ka Merimetsa."

Kaks kolmandikku linlastest on oma linnaosas rahul turgude piisavuse (68%) ja seisukorraga (59%) ning avalike mänguväljakute seisukorra (64%) ja piisavusega (63%).  Mustamäe ja Lasnamäe elanikud aga peavad oma linnaosa murekohaks ujula, basseini või veekeskuse puudumist.  Mustamäe linnaosa vanema Helle Kalda sõnul on nüüdisaegne ujulaga spordikompleks mustamäelaste ammune unistus, ning lähiaastail saab see Akadeemia teel ka teoks. "Mustamäele spordi- ja vabaajakeskuse, sealhulgas avaliku ujula ja linnasauna rajamine  lisab linnaosa elanikele oma kodu läheduses sportimise võimalusi," ütles Kalda.

83% Tallinna elanikest on rahul tänavanimede ja majanumbrite tähistusega. Tublisti on linlaste hinnangul paranenud tänavavalgustus – kui kolm aastat tagasi oli sellega rahul 58%, siis nüüd  81%  linlastest. Magistraalteede seisukorraga on rahul 73%, nende talvise hooldusega 70% ning kõnniteede seisukorraga 69%.  Jalakäijate liiklemisvõimalustega on rahul 74% elanikest.

 

2 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...