Elurikkuse Erakond valis enda peaministrikandidaadiks Mihkel Kanguri

"Soovin panustada poliitikasse, et mu lastel oleks võimalus elada sama head elu nagu meie praegu seda veel naudime," ütles TLÜ vanemteadur ja ökoloog Mihkel Kangur. 

Pilt: Scanpix

Elurikkuse Erakond valis enda peaministrikandidaadiks Mihkel Kanguri

Toimetaja: Sandra Lepik

"Soovin panustada poliitikasse, et mu lastel oleks võimalus elada sama head elu nagu meie praegu seda veel naudime," ütles TLÜ vanemteadur ja ökoloog Mihkel Kangur. 

Elurikkuse Erakond (ERE) valis Türil toimuval üldkogul valdava häälteenamusega erakonna peaministrikandidaadiks Kanguri, vahendas BNS. 

"Soovin panustada poliitikasse, et mu lastel oleks võimalus elada sama head elu nagu meie praegu seda veel naudime," ütles Kangur. "Poliitilise ja majandusliku võimu põimumine ühiskonnas on praegu selle võimaluse kahtluse alla seadnud just keskkonna liigse kurnamise tõttu. Kunagi lootsin, et saame seda lahendada läbi hariduse, aga meil pole enam nii palju aega jäänud."

Kangur on keskkonnateemadega kokku puutunud alates varasest lapsepõlvest, olles kasvanud loodusteadlaste peres. Viimased aastad on doktorikraadiga Mihkel Kangur tegelenud süvendatult säästva arengu haridusega. Ta on Eesti Geograafia Seltsi president aastast 2009 ja sellelt positsioonilt olnud aktiivsel kriitilisel positsioonil Rail Balticu rajamise küsimustes.

"Elurikkuse Erakond seisab selle eest, et Eestist kujuneks nutikate ja digitaalsete lahendustega ökoloogilistel printsiipidel toimiv riik. Selline riik on koha- ja tegevuspõhiste kogukondade riik, mis tegutsevad ökosüsteeme taastavalt ning kus otsuseid langetatakse võimalikult selle koha lähedal, kus neid rakendama asutakse. Koostoimeliselt tegutsedes tagatakse kõigi ühiskonnaliikmete heaolu, julgeolek ning turvalisus. Kogu selle süsteemi aluseks on kaasaegne haridus, mis annab õppijale võime võtta vastutus iseenda ning kogukonna heaolu ja toimetuleku eest," selgitas Kangur.

ERE üldkogu valis erakonna 5-liikmelisse juhatusse Rainer Kuuba, Artur Talviku, Lauri Tõnspoja, Heli Piisangu ja Toomas Trapido.

"Meie teekond on raske ja keeruline, et minna lõpuni ehitamaks üles uue ühiskonna mõtteviisi ja muutmaks esindusdemokraatia osalus- ja otsedemokraatiaks," ütles Talvik üldkogul. "Inimesed peava osalema oma riigi otsustes. Meie soovime kaasata kodanikke, kes tahavad võtta vastutuse oma riigi eest. Täna on vastutus poliitikas puudu."

Mullu sügisel loodud Elurikkuse Erakond on eesmärgiks võtnud Eesti liikumise nutika maheriigi poole. Erakonna viis põhiteemat, mis kõiki liikmeid ühendavad, on elurikkust hoidev ja taastav majandus, kaasaegne ja rikastav haridus, kõikehõlmav julgeolek ja kindlustunne, ning kogukondlikkus ja hajus riik ühelt poolt ning alt üles toimiv tõhus riik teiselt poolt.

ERE valimisnimekirjad kinnitatakse lõplikult eeloleval neljapäeval.

Laadimine...Laadimine...