Emadepäeval laulab südamed soojaks mahehäälne Liisi Koikson

Hopneri majas annab emadepäeval kontserdi Liisi Koikson, Kadrioru Miiamillas aga saab laps panna potti emale kasvama lilleseemned.

Pilt: Scanpix

Emadepäeval laulab südamed soojaks mahehäälne Liisi Koikson

Urmas Kaldmaa

Hopneri majas annab emadepäeval kontserdi Liisi Koikson, Kadrioru Miiamillas aga saab laps panna potti emale kasvama lilleseemned.

Kesklinn annab emadepäevale stardi värskelt remonditud Kalevi spordihallis (Herne 30) laupäeva hommikul kell 11. Seal saavad pered Kesklinna valitsuse terviseedenduse peaspetsialisti Terje Vonbreti sõnul läbida kaheksa tegevuspunkti. Kogunemine algab juba pool tundi varem. 

Esimeses punktis õpetab juuksur selgeks mõned lihtsamad juuksepunutised. "Lihtsad punutised sellepärast, et ka isad hakkama saaksid," selgitas Vonbret. Patsipunumisele järgneb kõigile jõukohane zumba tantsutreening. Kui ka see etapp läbitud, hakkavad pered Punase Risti seltsi esindaja juhendamisel õppima esmaabivõtteid. Järgnevad batuudiharjutused, mis sobivad kõige paremini muidugi lastele, ja takistusraja läbimine, mis kujutab endast sportlikku teatejooksu nii lastele kui ka nende vanematele.

Kontserdid ja meisterdamised

Vonbret lisas, et peresid ootab lisaks juba nimetatule palju muud põnevat. "Näiteks on kohal füsioterapeut, kes näitab ette massaaživõtteid ja õpetab lastele õiget võimlemist," rääkis ta. "Lapsed, kes tahavad teha emale kingitust, võivad selle valmistada meisterdamisnurgas."

Kõik eelpool nimetatud tegevused on peredele tasuta. Enamgi veel – kõige aktiivsemate osalejate vahel loositakse välja üllatuskingitused. Kesklinna emadepäevale tulijatel tuleb kaasa võtta vahetusjalanõud.

13. mai õhtul kell 18 annab Hopneri majas emadepäeva kontserdi Liisi Koikson. Esitusele tulevad nii uuemad kui ka juba tuttavad laulud. Pilet maksab 18 või 14 eurot. Selle võib osta Piletilevist või tund enne kontserdi algust kohapealt.

Nõmme kultuurikeskuses esinevad reedel, 12. mail kell 18 kontserdil "Lilled emale" tüdrukutekoor Nõmmelill, käsikellastuudio KellaRing, vokaalansambel Fiore ja Bel Canto laste laulustuudio. Kontsert on tasuta.

Lindakivi kultuurikeskuses esinevad 12. mail kell 18 emadepäeva kontserdil laste laulustuudio Nupukesed, tantsukool Agneta ja koreograafiastuudio Lootos. Seegi kontsert on tasuta.

Kalamaja Miiamilla lastemuuseumis saavad lapsed teha 13. ja 14. mail terve päeva (kl 10.30-18) emadele päevakohaseid kaarte.

Eesti disainerid botaanikaaias

Kadrioru Miiamilla lastemuuseumis algab 14. mail kell 14 suur emadepäeva lillede istutamine. "Iga laps saab väikese lillepotikese, paneb sellesse mulda ja mulla sisse oma käega lilleseemne," selgitas lastemuuseumi filiaalijuhataja Lagle Palo. "Siis kingib laps lillepoti emale ja koos emaga hoolitsetakse mulda pandud seemne eest seni, kuni lilleke oma pea mulla seest välja pistab."

Loomaaias algab 14. mail kell 10 koos emadepäevaga looduskaitsekuu. Huvilised saavad käia loomaaias ringi ja lahendada lõbusaid ülesandeid. Ühtlasi otsitakse loomaaiast üles Eesti oma loomad, eriti need, kes on hiljuti loomaemaks saanud.

Ka botaanikaaed seob emadepäeva looduse tärkamise ja kevadega. 13. mail kell 11 algab botaanikaaias teemapäev "Kevad aias – nartsissist tulbini". Ekskursioonidel, mis algavad kell 12 ja 14, saab lisaks rohketele tulpidele ja nartsissidele näha õitsemas ka paljusid teisi sibullilli, nagu näiteks püvililled, kobarhüatsindid ja linnupiimad. Botaanikaaias müüvad loodusest ja taimedest inspireeritud toodangut Eesti disainerid. Emadepäeva eelsele päevale kohaselt algab kell 13 lastele lillekimpude valmistamise õpituba. Ekskursioonidel ja töötoas osalemine on tasuta, osta tuleb botaanikaaia sissepääsupilet.

14. mail oodatakse külastajaid tasuta ekskursioonidele "Tulbid emadepäeval", mis algavad kell 12 ja 14.

Laadimine...Laadimine...