Erdoğan: Türgi ei lase Süüria vägedel Idlibis kanda kinnitada

Türgi ei lase Süüria valitsusvägedel opositsiooni viimast kantsi vallutada, ütles president Recep Tayyip Erdoğan teisipäeval.

Pilt: Scanpix

Erdoğan: Türgi ei lase Süüria vägedel Idlibis kanda kinnitada (2)

Toimetaja: Dmitri Povilaitis

Türgi ei lase Süüria valitsusvägedel opositsiooni viimast kantsi vallutada, ütles president Recep Tayyip Erdoğan teisipäeval.

"Süüria püüab praegu sellega aega võita, et sunnib süütud ja leinavad Idlibi elanikud meie piiri poole põgenema. Me ei anna Süüriale võimalust seal kanda kinnitada," vahendasid ajaleht Hürriyet ja telekanal NTV presidendi sõnu.

Idlibis sai esmaspäeval Süüria valitsusvägede mürsurünnakus surma kaheksa Türgi sõdurit ja tsiviilisikut. Ankara tegi vasturünnaku kümnetele Süüria sõjaväe positsioonidele.

"See on Idlibi kokkuleppe selge rikkumine. Loomulikult on sellel režiimi jaoks tagajärjed," ütles Ukrainast naasev Erdoğan lennukis ajakirjanikele.

Erdoğan on kritiseerinud Venemaad kui Süüria presidendi Bashar al-Assadi toetajat Idlibi rahulepete nurjumises. Seekord jäi ta tagasihoidlikumaks.

"Meil ei ole vaja praegusel etapil Venemaaga tõsisesse konflikti ega vastasseisu sattuda," ütles ta. "Nagu teada, on meil koos Venemaaga väga tõsised algatused."

Türgi ja Venemaa kaubandus- ja kaitsesidemed on viimastel aastatel tihedamaks muutunud, ehkki Süüria sõjas toetavad nad vastaspooli.

Türgi rajas 2018. aastal kokkuleppel Venemaaga Idlibi 12 vaatluspunkti, et hoida ära Süüria vägede üleüldine pealetung.

"Meie sõjaväe vaatluspunktid etendavad seal olulist rolli ja jäävad kohale," kinnitas Erdoğan teisipäeval.

2 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...