Esimesel advendil annab Nõmmel tasuta kontserdi kammerkoor Encore

Pühapäeval, 2. detsembril on esimene advent. Traditsiooniliselt süüdatakse Nõmmel esimene advendiküünal Nikolai von Glehni kuju juures. 

Pilt: Facebook

Esimesel advendil annab Nõmmel tasuta kontserdi kammerkoor Encore

Toimetaja: Dmitri Povilaitis

Pühapäeval, 2. detsembril on esimene advent. Traditsiooniliselt süüdatakse Nõmmel esimene advendiküünal Nikolai von Glehni kuju juures. 

Advendiküünla süütamisele eelneb aga heategevuslik advendikontsert Nõmme Rahu kirikus, kus esineb kammerkoor Encore dirigent Karin Kuulpaki juhatusel.

Advendikontsert Nõmme Rahu kirikus (Võsu 5) algab kell 16. Kavas: F. Poulenc, E. Ešenvalds, K. Matsushita, J. Collier ja traditsioonilised jõululaulud. Kontsert on tasuta. Kirikus on kohapeal annetuskast, kontserdist laekuva tuluga toetatakse Rahu kogudust. Kell 17.30 süütavad Nõmme linnaosa vanem Grete Šillis ja Nõmme Rahu koguduse õpetaja Ove Sander esimese advendiküünla Nikolai von Glehni mälestussamba juures (Nõmme turu kõrval).

Grete Šillis rääkis, et esimese advendi puhul korraldab linnaosavalitsus kontserti esmakordselt. "Kuna advendiga algab jõuluootuse aeg, kus pööratakse võib-olla tavapärasest rohkem tähelepanu heategevusele, otsustasime pakkuda nõmmekatele muusikalise elamuse kõrval võimaluse ka head teha. Rahu koguduse panus linnaosa sotsiaal- ja kultuurisfääri on hindamatu. Seetõttu on hea toetada neid, kes igapäevaselt paremasse elukeskkonda panustavad," lausus Šillis.

Kammerkoor Encore loodi 2016. aastal. Koor on osalenud edukalt mitmel üle-eestilisel konkursil. 2018. aasta sügisel saavutati I koht koorikonkursil "Lauluragin", kevadel pälvis koor I koha B-kategoorias XIV Eesti Kammerkooride Festivalil ja 2017. aasta talvel saavutati I koht B-kategoorias segakooride võistulaulmisel "Tuljak". Üheskoos võeti osa ka 2017. aasta noorte laulupeost ning koos minnakse ka tuleva aasta juubelilaulupeole.

Kammerkoori juht Karin Kuulpak on noor dirigent ja helilooja, kes omandab praegu magistrikraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias kooridirigeerimise erialal, samuti õpib ta ka heliloomingut professor Tõnu Kõrvitsa kompositsiooniklassis.

Laadimine...Laadimine...