Estonia lemmiksolistideks osutusid Veskus ja Zahharov

Rahvusooperi Estonia lemmiksolistideks osutusid sel aastal Heli Veskus ja Jassi Zahharov.

Pilt: Scanpix

Estonia lemmiksolistideks osutusid Veskus ja Zahharov

Rahvusooperi Estonia lemmiksolistideks osutusid sel aastal Heli Veskus ja Jassi Zahharov.

Rahvusooper Estonia kuldsponsor SEB Pank andis tänavu kuuendat korda välja publikupreemiad nais- ja meessolistile, kelle valisid välja ooperikülastajad, teatas rahvusooper Estonia BNS-ile. Auhinnad anti pidulikult üle 31. märtsil ooperi "Tannhäuser" etenduse eel.

Estonia koosseisuliste ooperisolistide seast selgusid võitjad vaatajahääletuse tulemusena ja kumbki publiku lemmik sai 1300-eurose preemia. Kõikide hääletajate vahel loosis Estonia teater välja kümme 20-eurost kinkepiletit.

"Märtsikuu on teatrikuu ja traditsiooniliselt aitame siis publikul valida lemmiksolistid Rahvusooper Estonia lauljate hulgast. Publikupreemia on siiras tunnustus publikult ja sellest on saanud tänaseks juba kena traditsioon," märkis SEB panga juhatuse esimees Allan Parik.

Sopran Heli Veskus on lõpetanud Eesti Muusikaakadeemia ja Sibeliuse Akadeemia. Veskus debüteeris Rahvusooperis Estonia 1999. aastal donna Elvirana Mozarti ooperis "Don Giovanni" ja on selle teatri solist alates 2001. aastast.

Bariton Jassi Zahharov laulab rahvusooperis Estonia alates 1997. aastast. Ta on esinenud ka paljudes välisriikides, nagu näiteks Saksamaal, Rootsis, Soomes, Tšehhis ja Rumeenias.

Laadimine...Laadimine...