ETTAs pettunud töötajad moodustavad uue ametiühingu

Eesti Transpordi- ja Teetöötajate Ametiühingu eilses pressiteates edastatakse väärinfo, otsekui moodustaks Autoettevõtete Liit uue ETTAst sõltumatu ametiühingu.

Pilt: Scanpix /Villem Tori

ETTAs pettunud töötajad moodustavad uue ametiühingu (1)

Eesti Transpordi- ja Teetöötajate Ametiühingu eilses pressiteates edastatakse väärinfo, otsekui moodustaks Autoettevõtete Liit uue ETTAst sõltumatu ametiühingu.

Autoettevõtete Liidu direktori Villem Tori sõnul on tegemist faktide tendentsliku moonutamisega. "Autoettevõtete liidus on kaks palgalist töötajat. Mis ametiühingu me kahekesi ikka moodustame?" muigab Tori.

"Uue sõltumatu ametiühingu soovivad luua meie liikmesettevõtete töötajad, kes on pettunud ETTA tegevuses, mis nende hinnangul pole suunatud töötajate huvide kaitsele, vaid juhatuse ebapädevatele otsustele vastanduvate ametiühinguliikmete karistamisele. Hetkel on meie teada loodud uue ametiühingu moodustamiseks töötajate initsiatiivgrupp, kes on koostanud ka uue põhikirja projekti, mis välistaks senise ETTAs käibel oleva ning liikmete tahet moonutava lihtvolikirjadega manipuleerimise. Autoettevõtete Liit on valmis uue ametiühingu moodustamisel tunnistama seda sotsiaalse partnerina," lisas Tori.

"Mind hämmastab ETTA suutmatus oma siseprobleeme lahendada, survestades juhatuse autoritaarse juhtimisstiiliga mitte nõustuvaid ning tööliste huvide eest seisvaid ametiühingu liikmeid. Raske on mõista ka Ametiühingu Keskliidu positsiooni, kes oma liikmesorganisatsioonis kodurahu kehtestamise asemel asub selle juhtide suhtes ringkaitsesse. Kui ametiühingud kaugenevad demokraatlikest põhimõtetest ning otsustavad juhatusele ebamugavad liikmeid nendega eelnevalt olukorda arutamata organisatsioonist välja heita, järgnevadki sellised reaktsioonid nagu praegune, kus heitunud töölised asuvad looma organisatsiooni, mis suudaks neid õiglaselt esindada," selgitab Tori. "See on ametiühingute, mitte Autoettevõtete Liidu probleem. Inimesena on mul kahju töölistest, keda ETTA juhatuse poolt pingestatakse, samuti muretsen meie liikmesettevõtetes töörahu säilitamise pärast," ütleb Tori lõpetuseks.

ETTA on kutsunud homseks hotellis Euroopa kokku TLT ametiühingu üldkoosoleku, kus lihtvolituste kasutamise teel üritatakse saavutada endale meelepärased otsused ning nurjata uue sõltumatu ametiühingu loomine.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...