Ettevõtte ja lennuakadeemia ühisõppe lõpetas 10 lennumehaanikut

Ettevõtte Magnetic MRO ja Eesti Lennuakadeemia ühise kutseõppeprogrammi lõpetas reedel esimese lennu kümme lennumehaanikut.

Pilt: Scanpix/Pilt on illustratiivne
Tehnika

Ettevõtte ja lennuakadeemia ühisõppe lõpetas 10 lennumehaanikut

Toimetaja: Dmitri Povilaitis

Ettevõtte Magnetic MRO ja Eesti Lennuakadeemia ühise kutseõppeprogrammi lõpetas reedel esimese lennu kümme lennumehaanikut.

Magnetic MRO ja Eesti Lennuakadeemia alustasid 2018 veebruaris ühise õppevormiga, mille eesmärk sai kaheaastase töökohapõhise õppeprogrammi jooksul välja koolitada oma lennukimehaanikud, teatas ettevõtte esindaja reedel BNS-ile. Reedel lõpetas õpipoisi programmi esimene lend, kui lõpuaktusel lennuakadeemias said diplomid esimesed kümme lennumehaanikut.

"Kahe aasta eest, esimest õppegruppi avades, ei teadnud keegi, mida Magnetic MRO ja Eesti Lennuakadeemia ühisest kutseõppeprogrammist oodata, kuna selliseid tõõkohapõhised õppevormid Eestis levinud pole. Täna on aga hea meel tõdeda, et koostöö on olnud edukas ning saame õnnitleda esimest lendu - kümmet noort meest, kes on suure sammu oma lennunduskarjääris edasi astunud ja õppe edukalt lõpetanud. Oleme uhked, et saame koostöös lennuakadeemiaga pakkuda sellist õppevõimalust Eesti noortele," rääkis Magnetic MRO tegevjuht Risto Mäeots.

Üks tänastest lõpetajatest, Kevin Parrase sõnul oli õpipoisi programm tema jaoks fantastiline võimalus alustada oma teekonda lennunduses ilma eelneva lennuhariduseta. "See on väga kiire viis ennast üles töötada ja teha algus elukestvale ülemaailmsele karjäärile lennunduses," sõnas Parras.

Eesti Lennuakadeemia administratsioonijuhi Illari Lääne sõnul on töökohapõhine õppevorm muutumas üha populaarsemaks oma paindliku õppetöö ja suure praktika osakaalu tõttu, mis soodustab õppurite kiiret tööturule jõudmist. "Koostöös Magnetic MRO jt lennunduspartneritega on akadeemia tänaseks välja arendanud väga tõhusa kutseõppekava, mida eelmisel aastal tunnustati ka SA Innove poolt kvaliteedimärgiga," lisas Lään.

Magnetic MRO, koostöös Eesti Lennuakadeemiaga, pakub kaheaastast lennukimehaaniku õpet koos mentoriga ning samal ajal võimalus töötada lennunduses ilma eelneva erialase hariduseta. Õpipoisi- ehk töökohapõhine õpe on kutseõppe tasemeõppe vorm, kus ettevõttes või asutuses toimuva õppe osakaal on tavapärasest oluliselt suurem ja moodustab vähemalt kaks kolmandikku õppe mahust.

"Teine lend lennumehaanikute õpipoisse alustab juba tänavu kevadel, seega on veel huvilistel võimalik õppega liituda ja alustada oma unistuste karjääri lennunduses," sõnas Mäeots.

2019/2020 õpe on rahastatud Euroopa Sotsiaalfondi programmi "Praktikasüsteemi arendamine kutse- ja kõrghariduses sh õpetajakoolituse koolituspraktika“ ja „Kutsehariduse maine tõstmine, töökohapõhise õppe laiendamine" (PRÕM) raames.

Laadimine...Laadimine...