Euroopa Parlament kiitis heaks Toomi koostatud raporti

"Euroopa Liidu Nõukogu käitub nii, nagu nad valiks Rooma paavsti: ministrid kogunevad kinniste uste taga - ja kõik teised ootavad korstnast valget suitsu," ütles Keskerakonna liige Yana Toom. 

Pilt: Scanpix
Eesti

Euroopa Parlament kiitis heaks Toomi koostatud raporti (1)

Toimetaja: Sandra Lepik

"Euroopa Liidu Nõukogu käitub nii, nagu nad valiks Rooma paavsti: ministrid kogunevad kinniste uste taga - ja kõik teised ootavad korstnast valget suitsu," ütles Keskerakonna liige Yana Toom. 

Euroopa Parlament kiitis heaks Toomi ja Saksa sotsiaaldemokraadi Jo Leineni raporti Euroopa Liidu Nõukogu töö läbipaistvuse kohta, vahendas BNS. 

"Euroopa Parlamendi töö on täiesti läbipaistev," ütles Toom. "Kuid Euroopa Liidu Nõukogu käitub nii, nagu nad valiks Rooma paavsti: ministrid kogunevad kinniste uste taga - ja kõik teised ootavad korstnast valget suitsu. Me ei tea ei üksikute riikide seisukohti ega läbirääkimiste käiku, isegi päevakorda mitte. Selle tulemusena tekib olukord, kus minister, tulles tagasi koju, teatab, et ta võitles ebapopulaarse direktiivi vastu nagu lõvi, kuid me ei saa kunagi teada, kas ta räägib tõtt või mitte," selgitas Toom. 

Euroopa Liidu Nõukogu koosneb riikide valitsuste esindajatest, kus vastava valdkonna ministrid arutavad ja teevad otsuseid üle-Euroopalistel teemadel. 

Euroopa Liidu õigusaktid töötatakse välja Euroopa Parlamendis ja Euroopa Liidu Nõukogus, mis vajadusel kooskõlastatakse omavahel koos Euroopa Komisjoniga. 

Euroopa ombudsman Emily O'Reilly on korduvalt kutsunud Euroopa Liidu Nõukogu liikmeid üles meeles pidama, et nende puhul on tegemist samasuguse demokraatliku organisatsiooniga, nagu Euroopa Parlament, kuid edutult, märkis Yana Toomi büroo oma pressiteates. "Lõpuks palus Emily parlamendi toetust ning Jo Leinenile ja mulle sai osaks au ette valmistada täna vastu võetud raport. Loodan, et saame teha lõppu vaikuse vandenõule EL otsuste tegemisel. Igal eurooplasel on õigus teada, millest üks või teine tema riigi minister Euroopa Liidu Nõukogus rääkis ja millest kartis juttu teha," ütles Toom. 

Toomi ja Leineni koostatud raporti poolt hääletas 479, vastu oli 18 ja erapooletuks jäi 81 saadikut.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...