Euroopa tudengid käisid Tallinnas ettevõtteid tuunimas

"Laiapõhjaline koostöö teiste Põhja- ja Baltimaade ülikoolidega aitab meie ettevõtetel arendada enda äri- ja töökeskkonda, aga veelgi olulisem, luua sidemeid tulevaste talentidega," ütles AS Mainori juhatuse esimees Kadi Pärnits.

Pilt: Marek Metslaid
Haridus Majandus

Euroopa tudengid käisid Tallinnas ettevõtteid tuunimas

Toimetaja: Toomas Raag

"Laiapõhjaline koostöö teiste Põhja- ja Baltimaade ülikoolidega aitab meie ettevõtetel arendada enda äri- ja töökeskkonda, aga veelgi olulisem, luua sidemeid tulevaste talentidega," ütles AS Mainori juhatuse esimees Kadi Pärnits.

Pärnitsa sõnul pakkusid üliõpilased näiteks Nordea Bank AB Eesti filiaalile mitmeid turunduslahendusi uute töötajate meelitamiseks, ideid Zone Mediale individuaalsete salasõnade põhimõtete loomiseks ja palju muud põnevat.

"Võrgustikust on juba kasvamas välja uued koostööprojektid ja nii näiteks asuvad Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor ja Nordea looma ühist stipendiumiprogrammi finantsvaldkonna üliõpilastele," ütles ta. 

Pärnitsa sõnul on Eestis tegutsevaid ettevõtteid ja kuut eri riigi kõrgkooli kaasav koostöövõrgustik ellu kutsutud just nimelt selleks, et tuua Eestisse uusi teadmisi, sest värskete trendidega kursis olemine võimaldab luua siin uusi ideid ja teadmisi.

Zone Media küberturbe evangelisti Peeter Marveti hinnangul pakkusid üliõpilased ka nende ettevõttele välja uusi värskeid ideid ning mõtteid, kuidas kummutada laialt levinud müüti, et turvalised paroolid peavad sisaldama kindlasti väikseid ja suuri tähti, numbreid ja kirjavahemärke. "Tegelikkuses on just sellised paroolid nõrgad ja haavatavad pahalaste poolt, õigem on kasutada nii-öelda tavalist teksti 3-4 järjestikkuse sõnana, mis on kasutajale lihtne meelde jätta ning kasutada." Marvet kinnitas, et koostöö üliõpilastega jätkub ka neil.

Ülemiste City linnaku arendajad koostöös Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainoriga on ellu kutsunud rahvusvahelise võrgustiku "Building Educational Cooperation in Smart City", mille esindajad kohtusid kogunesid sel nädalal Tallinnas. Võrgustumise raames toimusid ettevõtete, üliõpilaste, õppejõudude kohtumised, ühisarutelud, avatud loeng tehisintellekti tuleviku teemal ja hackaton, mille käigus lahendasid eri riikide tulevikutalendid Ülemiste City ettevõtete jaoks olulisi praktilisi ülesandeid. Kohtumise fookusteemaks oli digitaliseerimise väljakutsed nutikas linnas.

Digiväljakutseid esitasid ja õppijaid harisid mitmed Ülemiste City linnaku ettevõtted nagu näiteks Zone Media, ABB, Qvalitas Arstikeskus, Nordea Bank ABP Eesti filiaal, e-Esitluskeskus, Technopolis Ülemiste, Mainor Ülemiste, Mainor. 

Ülesandeid lahendasid õppejõud ja tudengid kõrgkoolidest Oulu University of Applied Sciences, Tampere University of Applied Sciences, Norwegian University of Science and Technology, Aalborg University, Vilnius College, Vidzeme University of Applied Sciences, Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor, International School of Tallinn.

Projekti rahastatakse Põhjamaade Ministrite Nõukogu Norra hariduse rahvusvahelise koostöö keskuse poolt Nordplus Horizontal programmist. Järgmine võrgustiku kohtumine toimub Ülemiste City´s juba 14.-16.oktoober ning siis on teemaks koostöö ettevõtete ja koolide vahel töökohapõhise õppe arendamiseks. 

 

Laadimine...Laadimine...