EVE valis esinduskogu ja sai deklaratsiooni

Esimest korda kogunenud Eesti Vabaerakonna (EVE) esinduskogu valis pühapäeval toimunud esimesel istungil esimeheks Enn Meri. Samuti võeti vastu esinduskogu tegevust puudutav deklaratsioon.

Pilt: Scanpix

EVE valis esinduskogu ja sai deklaratsiooni

Esimest korda kogunenud Eesti Vabaerakonna (EVE) esinduskogu valis pühapäeval toimunud esimesel istungil esimeheks Enn Meri. Samuti võeti vastu esinduskogu tegevust puudutav deklaratsioon.

"Ma ei tahaks näha esinduskogu ainult tühjalt tegutseva foorumina, kus arutatud probleemid ja ettepanekud edastatakse pärast lihtsalt  erakonna juhatusele ja erakonna riigikogu fraktsioonile. Esinduskogu peab tegelema laiemate poliitiliste küsimustega ja kujundama seisukohti nii erakonna kui ka üldsuse jaoks laiemalt," ütles Meri oma seisukohti tutvustades.

Enn Meri on eesti ettevõtja. Ta on lõpetanud Malmö Tehnikainstituudi masinainsenerina ja Lundi Ülikooli majandusteadlasena, töötanud Rootsis nii autotööstuses, laevatööstuses kui ka energeetikasektoris. Aastatel 1996-2012 oli ta Saaremaal tegutseva ettevõtte OÜ Merinvest asutaja ja omanik. Praegu on ta ettevõtte nõukogu esimees. Meri on Valgetähe V klassi ordeni kavaler ja 2014. aasta ettevõtja elutöö preemia laureaat.

EVE esinduskogu aseesimeesteks valiti Ats Miller ja Neeme Kuningas. 

Neeme Kuningas on pikaajaline Estonia teatri lavastaja, kes on toonud lavale arvukalt etendusi ka paljudes välisriikides. 2015. aasta riigikogu valimistel Vabaerakonna nimekirjas kandideerides sai ta üleriigiliselt 49 tulemuse.

Ats Miller on kirjanikuna tuntud kui Siim Veskimees. Ta on töötanud peamiselt IT-ga seonduvatel ametikohtadel, muu hulgas Eesti mõistes suurte ettevõtete IT-juhina. Poliitikas on ta varem osalenud lühikest aega taasiseseisvumise algusaastatel Sotsiaaldemokraatlikus Erakonnas. Miller tegeleb peamiselt kirjastamisega omaloodud kirjastuses.

Uuenduslikuna erakondlikus juhtimisstruktuuris kuuluvad Vabaerakonna esinduskogusse ka programmitoimkondade esindajad, mille eesmärk on anda esinduskogule suurem roll erakonna programmiliste seisukohtade kujundamisel ja viia see laiale aluspõhjale.

Vabaerakonna esinduskogusse on kaasatud kõikide piirkondade, aga ka olulisemate programmitoimkondade esindajad, riigikogu fraktsiooni ja erakonna juhatuse liikmed. Esinduskogu pühapevasel istungil osales 38 esinduskogu liiget. Esinduskogusse saavad edaspidi liituda ka uute piirkondade ja toimkondade esindajad.

Esinduskogu kuulas oma esimesel koosolekul ära toimkondade ülevaated oma tegevusest ja neist küsimusest, mis vajaksid pakilist lahendamist. Samuti võeti vastu esinduskogu deklaratsioon.

Esinduskogu ei ole erakonnasisene konkureeriv võim – selle mõte on muuta toimkondades võimalikult laialt läbi arutatud seisukohad erakonna ametlikuks poliitikaks, seisab deklaratsioonis. Aastas 3-4 korda vähemalt kahepäevastele sessioonidele kogunema hakkav esinduskogu loodab tulevikus kaasata erakonna kaudu riigi juhtimisse võimalikult palju inimesi.

Esinduskogu toetub olemuslikult võrkstruktuurile, mis annab esialgu Vabaerakonna liikmetele võimaluse end teostada kas huvitavate teemade või piirkondlike organisatsioonide kaudu.

Ühtlasi tõdeti deklaratsioonis, et esinduskogu esimese kohtumise järel on veel vara rääkida põhimõtteliselt uuest tasemest poliitikas.

Laadimine...Laadimine...