EVR Cargo nõukogu otsustab vagunite rendiäri tuleviku augustis

Tänasel EVR Cargo nõukogu koosolekul ettevõtte vagunirendi äri tuleviku osas otsust ei langetatud ja nõukogu koguneb teemat arutama augustis.

Pilt: Scanpix

EVR Cargo nõukogu otsustab vagunite rendiäri tuleviku augustis (1)

Tänasel EVR Cargo nõukogu koosolekul ettevõtte vagunirendi äri tuleviku osas otsust ei langetatud ja nõukogu koguneb teemat arutama augustis.

"AS EVR Cargo nõukogu oma tänasel koosolekul vagunite ostu ja rendi äriplaani ei arutanud, kuna materjal on mahukas ja juhatus vajab täiendavat aega selle läbi töötamiseks ning nõukogule esitamiseks," ütles nõukogu esimees Neeme Jõgi BNS-ile.

"Tõenäoliselt arutab nõukogu teemat oma järgmisel korralisel koosolekul augustis," lisas jõgi.

Nädala alguses tõstatas päevaleht Postimees päevakorda riikliku raudteefirma kevadel kinnitatud äriplaani osta vagunid ja need edasi rentida.

Sellele järgnevalt ütles ettevõtte nõukogu esimees Neeme Jõgi, et mais ametisse astunud uue nõukogu jaoks ei olnud selged ettevõtte vagunirendiäri riskid ja sellest lähtuvalt otsustab nõukogu lähiajal, kas äriplaaniga jätkata või edasised investeeringud peatada.

"Eelmisel nädalal nõukogu otsustas peatada osaliselt ja ajutiselt vagunite ostmise ja rendi äriplaani elluviimine," ütles Jõgi kolmapäeval BNS-ile. Nendes osades, kus ettevõte on juba võtnud lepingulisi kohustusi, neid EVR Cargo täidab, kuid uusi kohustusi seni ei võta, kuni äriplaan on nõukogu praeguse koosseisu poolt piisava detailsusega läbi arutatud ja ka heakskiidu saanud, lisas ta.

EVR Cargo sõlmis 14. juunil 17,8 miljoni euro suuruse lepingu, millega soetab 300 konteinerplatvormi ja 200 poolvagunit; see on esimene osa 35 miljoni euro suurusest vagunitesse investeeringute plaanist.

Konteinerplatvormid plaanib EVR Cargo rendile anda rahvusvahelistele suurklientidele, kes teenindavad idasuunalist kaubavedu. Poolvagunid on plaanitud rentida puistekaupade veoks Venemaa kasvavale siseturule.

EVR Cargo on Eesti riiklik raudtee ettevõte, mille põhilisteks ärisuundadeks on kaubavedu, vedurite ja vagunite remont ning vagunite rent. EVR Cargo veerem koosneb 66 vedurist ja 2522 vagunist. Ettevõttes töötas mullu 684 inimest.

Ettevõtte kahjum langes möödunud aastal aasta varasemalt 1,8 miljonilt eurolt 189 000 euroni ning müügitulu kukkus aastavõrdluses 19,8 protsenti 51,8 miljonile eurole. Vagunite renditurul toimus nõudluse ja pakkumise vahekorra muutus, mis tõstis oluliselt rendihindasid. Ettevõtte vagunite renditulu kasvas 39 protsenti 1,5 miljoni euroni.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...