Feministeerium pärjati Teenäitaja aunimetusega

"Teenäitaja aunimetuse mõtte algatajaks on ajakirjanik Ene Hion, kes on ka ise Teenäitaja tiitli pälvinud," ütles MTÜ Eesti Naiste Koostööketi juhatuse liige Maret Priske.

Pilt: TallinnaTV

Feministeerium pärjati Teenäitaja aunimetusega (3)

"Teenäitaja aunimetuse mõtte algatajaks on ajakirjanik Ene Hion, kes on ka ise Teenäitaja tiitli pälvinud," ütles MTÜ Eesti Naiste Koostööketi juhatuse liige Maret Priske.

Priske lisas Tallinna TV uudistesaate usutluses, et antud tunnustuse on pälvinud ühiskonna väljapaistvad naised, kes on erinevates valdkondades oma töö ja tegevusega tähelepanu pälvinud. 

Tänavu tunnustas MTÜ Eesti Naiste Koostöökett Teenäitaja aunimetusega blogiplatvormi Feministeerium ja selle toimetajaid. 

Teenäitaja aunimetuse laureaat, Feministeeriumi toimetaja  Nele Laos rääkis, et blogi toimetajaid on kokku neli.

"Blogi on avatud kõigile, hetkel on see küll ainult eestikeelne, ent loodame avada ka vene- ja inglisekeelse blogi. Blogist saab lugeda, mis on feminism ja mida see endas kätkeb. Feministlik perspektiiv on mõttemasin, läbi mille saad vaadata ühiskondlikke erinevaid protsesse, sündmusi jne," selgitas Laos.

Feministeeriumi toimetaja Brigitta Davidjants on ajakirjanik ja muusikateadlane, kes uurib Kaukaasia geopoliitilisi protsesse. Blogis on ta kirjutanud nii naiste kui meeste ebavõrdsusest.

"On väga oluline, et inimesed teadvustaksid probleemi. Minu põhiline moto on, et kedagi pole vaja päästa vastu tema tahtmist. Kui naine tahab käia tööl ja mitte olla lapsega kodus ning mees tahab kasvatada lilli ja jääda isapuhkusele, on see võimalus. Olen kuulnud, et 90ndate algul karjuti lapsevankrit lükkavale mehele järele "pederast“. Selliseid asju jääb üha vähemaks ja küll oleks tore, kui analoogsed asjad kaoksid üldse ära, aga tean, et see nii ei ole," rääkis Davidjants.

Teenäitaja tiitel anti tänavu välja 13. korda. Aunimetus omistatakse nii poliitilise kliima parandajale kui ka inimeste õiguste ja vabaduste eest seisjale.

3 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...