Festivali 60+ elutööpreemiad läksid Toomas Paulile ja Maidi Tammikule

Tallinnas Salme Kultuurikeskuses pärjati täna auhindadega 60+ festivali konkursi "Aastad täis sära ja väärikust" parimaid. 

Pilt: MTÜ Eakate Festival

Festivali 60+ elutööpreemiad läksid Toomas Paulile ja Maidi Tammikule

Toimetaja: Kairi Ervald

Tallinnas Salme Kultuurikeskuses pärjati täna auhindadega 60+ festivali konkursi "Aastad täis sära ja väärikust" parimaid. 

60+ festivali teisel päeval üle antud preemiatega tunnustati ettevõtmisi ja inimesi, kes on andnud panuse eakate elu väärikamaks ja säravamaks muutmisel. Kokku anti sel aastal välja üheksa preemiat. Elutööpreemiad said teoloog Toomas Paul ja Obinitsa pensionäride seltsi juhataja Maidi Tammik. 
 
Žürii esimees, ajakirja 60+ peatoimetaja Eve Rohtla rõõmustas, et tublisid inimesi esitati paljudelt elualadelt ning üle kogu Eesti. „Vahel mõtleme, kuidas küll inimest tehtu eest tänada. Justkui „aitäh“-sõnast jääks vajaka. 60+ festivalil märkame neid säravaid inimesi, elukogenud inimeste kõrval ka noori, kelle idee või tegu on seenioride elu paremaks muutnud. Täname neid siis suurelt,“ rääkis ajakirja 60+ peatoimetaja Eve Rohtla.
 
Arvult üheksanda festivali konkursi «Aastad täis sära ja väärikust» laureaadid on:
 
Elutööpreemia– teoloog, kiriku- ja kultuuriloolane Toomas Paul
Elutööpreemia – Obinitsa pensionäride seltsi juhataja Maidi Tammik
Eakalt kogukonnale – MTÜ Eesti Looduskaitse Seltsi Sillamäe osakonna juhatuse esimees Vladimir Mirotvortsev
Eakate elu edendaja –  psühholoog ja tervisevõimlemise treener Reet Pool
Eakad, kui kultuurikandjad – raamatu «Koeru sport» autor Uno Aan
Tegu eakale – Piret Aus ja Viljandi Väärikate Ülikool
Tegu eakale – Tartu puuetega eksmeedikute ühing «Halastus»
Põlvkondade vaheline side – Haapsalu Hoolekandekeskuse tegevusjuht Evi Viherpuu
Eesti elu peegeldaja – „Prillitoos“
 
"Kui aus olla, siis mind on tunnustatud rohkem, kui ma oleks väärt. Sellele vaatamata on iga uus ometigi meeldiv, sest inimene võtab seda, mis on, üsna enesestmõistetavana ja hakkab endas kahtlema," sõnas elutööpreemia saanud teoloog Toomas Paul. "Siis kui ootamatult keegi tuleb ja ütleb midagi head, rääkimata sellest, kui koos rambivalgusega tuleb elutööauhind, siis on iseendale hinde panek kergem," lisas ta.
 
Sel aastal saabus konkursile 36 tööd. Kõik konkursile esitatud kandidaadid on üleval 60+
festivali kodulehel aadressil https://60pluss.postimees.ee/6419991/vaata-kes-kandideerivad-saravate-ja-vaarikate-konkursil
 
2018. aasta konkursi žüriis olid Tallinna abilinnapea Tõnis Mölderi nõunik Rasmus Sinivee, MTÜ Inkotuba juht Eha Topolev, tele- ja raadioajakirjanik Reet Linna, ajakirja 60+ peatoimetaja
Eve Rohtla ja festivali turundusjuht Kristiana Põld. Auhinnad on välja pannud Viking Line, Corega, Allium UPI, ajakiri 60+ ja AS Eesti Meedia.

 
 
Laadimine...Laadimine...